Ženy nastoupí proti favorizovanému Chodovu

pátek 24.10.2014 | VG

Jeden ze dvou nejtěžších možných soupeřů vyzve o víkendu družstvo FBC ČPP BONUSIA Ostrava. V sobotu se ostravské florbalistky střetnou v Praze v 6. kole extraligy s domácím Chodovem.

6.kolo, 26.10.2014, 14:00
Chodov
18:4(6:2, 8:1, 4:1)
Chodov: Provázková – Jarolímová, Tučková, Lacková, Klímová, Křížová, Urbánková, Plášková, Mrázková, Kuchařová, Řepková, Vojáčková, Paulovičová, Beránková, Theimerová, Hofmanová, Bachmaierová
Ostrava: Holubová – Kahánková, Kiecková, Lichnová, Vicianová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Káčová, Voláková, Kalnayová, Nguyenová, Stankušová, Szczurová, Némethová
Branky a nahrávky: 1. Vojáčková (Křížová), 3. Křížová (Bachmaierová), 4. Klímová (Hofmanová), 14. Urbánková (Vojáčková), 16. Vojáčková (Jarolímová), 20. Urbánková (Lacková), 24. Bachmaierová (Mrázková), 25. Jarolímová (Křížová), 29. Urbánková (Klímová), 35. Řepková (Tučková), 36. Hofmanová (Paulovičová), 37. Vojáčková, 38. Urbánková (Laková), 40. Plášková (Urbánková), 48. Vojáčková (Beránková), 48. Plášková (Lacková), 49. Vojáčková (Paulovičová), 54. Křížová (Paulovičová) – 12. Káčová (Kalnayová), 18. Szczurová (Holubová), 28. Voláková (Škopková), 48. Voláková (Vicianová). Rozhodčí: Martin Petřík, Tomáš Podlesný. Vyloučení: 2:4. Využití: 3:1. Diváci: 85. Střely na branku: 44:11.

Brankostroj domácích florbalistek začal již v jedenácté vteřině první třetiny, kdy otevřela skóre klání Jana Vojáčková. Diváci nemuseli čekat příliš dlouho, aby viděli druhou a třetí trefu Chodova. Nejdříve se ve 3. minutě prosadila Eliška Křížová, kterou o necelou minutu později doplnila Jana Lacková. Hráčkám Bonusie se podařilo snížit zásluhou Veroniky Káčové, ale na tuto inkasovanou branku reagovaly Chodovanky dalšími dvěma trefami v podání Terezy Urbánkové a Jany Vojáčkové. Druhou branku Ostravy přidala tři minuty před koncem první periody Veronika Szczurová a půl minuty před sirénou vsítila šestou branku Lvic Tereza Urbánková.

Druhou část utkání lépe začaly domácí hráčky, které v úvodních minutách navyšovaly svůj náskok. Na střeleckou listinu se dále zapsala Anet Jarolímová, Kristýna Bachmaierová a hattrick zkompletovala Tereza Urbánková. Mezitím však dokázala vstřelit třetí branku Ostravy Tereza Voláková. Ve druhé polovině prostřední části úřadovaly už jen chodovské hráčky, když se mohla radovat Martina Řepková, Eliška Hofmanová, Jana Vojáčková a v posledních minutách přidaly další trefy do ostravské svatyně Tereza Urbánková společně s Magdalénou Klímovou. Chodov odcházel do šaten s jedenáctibrankovým náskokem.

Ve třetím dějství padlo pouze pět branek. Čtyři vstřelily florbalistky Chodova, jednu přidaly ještě Ostravanky. První dva zásahy ve třetí třetině patřily Janě Vojáčkové  a Magdaléně Klímové, která dostala míček za brankovou čáru čtrnáct vteřin po trefě Vojáčkové. Na to dokázala Ostrava odpovědět za pár vteřin, když si našla střeleckou pozici Tereza Voláková. Listinu střelkyň tohoto utkání ukončila Jana Vojáčková. Tu sedm minut před koncem utkání doplnila Eliška Křížová.

Jakub Robenek: "Výsledek je trestem za to, že jsme tady chtěli hrát florbal. Nicméně nevidím důvod odehrát tady zápas typu 1:6 a nepotkat se za celých 60 minut s balonem. Přestože je výsledek krutý, povedlo se nám téměř naplnit předzápasový cíl. Gratulace Chodovu."

Michaela Marešová: Kombinačně jsme na tom dobře, potvrdily jsme to i gólově. Projevilo se to i na vstřelených brankách. Mrzí mě čtyři obdržené branky. Celkově kvalitně a v tempu odvedené utkání. Holkám děkuji."