Bonusia padla proti hráčkám Herbadentu

neděle 19.10.2014 | Petr Blakala

Ženy odjely v neděli na zápas do hlavního města, kde se střetly se zdejším Herbadentem.

5.kolo, 19.10.2014, 16:00
Jižní město
9:1(4:0, 3:1, 2:0)
Jižní město: Červová – Hubáčková, Pilíková, Krupnová, Sádková, Procházková, Zimina, Steinbachová, Slavíková, Kubišová, Košturiaková, Čapková, Šteglová, Stará, Polívková, Ferencová, Kleinová, Polívková
Ostrava: Šulejová (od 41. Holubová) – Vicianová, Stankušová, Kahánková, Kiecková, Šuranyiová, Matějová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Režnarová, Vinklerová, Káčová, Voláková, Kalnayová, Nguyenová, Szczurová, Némethová
Branky a nahrávky: Košturiaková (Krupnová), 4. Pilíková (Slavíková), 9. Pilíková (Slavíková), 14. Krupnová (Kleinová), 28. Kubišová (Steinbachová), 29. Sádková (Polívková), 37. Slavíková (Pilíková), 49. Kubišová, 53. Procházková (Kubišová) – 40. Szczurová (Režnarová). Rozhodčí: Zdeněk Cholek, Jana Matulíková. Vyloučení: 0:3. Využití: 0:0. Diváci: 32. Střely na branku: 41:17. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 9:1.

Domácí florbalistky nastoupily do utkání s velkým nasazením, když už ve 3. minutě první třetiny procpala míček do ostravské svatyně Lucia Košturiaková. O minutu později to bylo o dvě branky po přesné trefě Terezy Pilíkové. Dalších branek se přítomní diváci dočkali až v 9. minutě, kdy se uvolnila opět Tereza Pilíková - ta si našla výhodnou střeleckou pozici, ze které se nemýlila. Čtvrtým zásahem pražského Herbadentu završila první periodu Eliška Krupnová, která využila přihrávky spoluhráčky Kleinové.

Pátá branka domácího celku přišla ve 28. minutě, kdy dostala míček za záda ostravské brankářky Dominika Kubišová. O pár vteřin později se zapsala na listinu střelkyň také kapitánka Herbadentu Barbora Sádková za asistence Polívkové. Necelé čtyři minuty před zazněním druhé sirény slavila sedmý gól svého týmu Monika Slavíková. Ostrava se dokázala prosadit pětačtyřicet vteřin před koncem prostřední části hry, kdy jedinou branku Bonusie zaznamenala Veronika Szczurová.

Ve třetím dějství úřadovaly jen domácí. Nejprve se prosadila v poslední vteřině 49. minuty Dominika Kubišová, kterou doplnila devátým gólem Jitka Procházková. Hráčky pražského celku nedokázaly využít dvě trestná střílení, a tak výsledek utkání zůstal již beze změn.

Nejlepší hráčky utkání: Tereza Holubová (Ostrava) - Martina Kleinová (Herbadent)