Bonusia podlehla Jihlavě a stále se trápí

neděle 9.2.2014 | Petr Blakala

Ostravské florbalistky čekal v neděli duel s Jihlavou, která se nachází na předposlední příčce. Utkání se celou dobu vyvíjelo lépe pro domácí Jihlavu, která deseti góly rozhodla utkání a připisuje si tak do extraligové tabulky cenné tři body.

20.kolo, 9.2.2014, 18:30
Jihlava
10:5(5:1, 2:1, 3:3)
Jihlava: Topičová, Frühbauerová – Urbanová, Svobodová, Rinaglová, Krupková, Raabová, Petrušová, Přibylová, Rychlá, Sůvová, Sedláčková, Blažková, Slavíková, Vomelová
Ostrava: Rousová, Kouřilová, Šulejová – Vicianová, Stankušová, Kahánková, Kiecková, Matějová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Nováčková, Theuerová, Kadlecová, Kalnayová, Nguyenová, Szczurová, Némethová
Branky a nahrávky: 6. Krupková (Slavíková), 7. Svobodová (Urbanová), 9. Slavíková (Přibylová), 13. Rychlá (Urbanová), 15. Svobodová (Rinaglová), 27. Přibylová (Petrušová), 38. Svobodová (Krupková), 47. Slavíková (Sedláčková), 48. Raabová (Přibylová), 55. Svobodová (Raabová) – 7. Szczurová (Kadlecová), 26. Kiecková (Kouřilová), 46. Kiecková (Nguyenová), 58. Theuerová (Kahánková), 60. Kahánková (Kiecková). Rozhodčí: J. Drška, J. Meisner. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváci: 60. Střely na branku: 36:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 7:2, 7:3, 10:3, 10:5.

Hned od první minuty se do zakončení dostávaly oba celky. Z Jihlavy vyzkoušela pozornost Kouřilové Svobodová a na opačné straně hrozila Nováčková. První branka přišla v 5. minutě první třetiny, kdy se prosadila Miroslava Krupková. O minutu později však bylo vyrovnáno, jelikož se prosadila hráčka Ostravy - Veronika Szczurová. Jenže tento vyrovnaný stav moc dlouho nevydržel. Deset vteřin stačilo Martině Svobodové, která překonala brankářku Ostravy. V 9. minutě se dostala do zakončení Tereza Slavíková a ve 13. minutě navyšovala za Jihlavu Tereza Rychlá. Do konce úvodní části zbývalo něco málo přes pět minut a svůj druhý zářez si připsala Martina Svobodová. Hráčky se tedy rozloučily po dvaceti minutách se skóre 5:1 pro domácí Jihlavu.

Úvod druhé periody vyšel lépe Romaně Kieckové, která využila přihrávku brankářky Kouřilové. Chvíli na to však odpověděla jihlavská Anna Přibylová. Na další gólový okamžik si diváci museli počkat až do 38. minuty, kdy završila svůj hattrick Martina Svobodová a zvyšovala tak na 7:2. To bylo ze druhé části úplně vše. Skóre tedy stále znělo lépe pro Jihlavu.

Také do třetí třetiny vstoupily lépe Ostravanky, za které se trefila opět Romana Kiecková. Minutu na to si však vzala slovo Tereza Slavíková, která se nemýlila. Ve 48. minutě přišlo vyloučení Stankušové, což potrestala Lenka Raabová a rázem to bylo o šest branek. Poslední gól Jihlavy obstarala střelkyně tohoto klání, Martina Svobodová. Tohle byl její čtvrtý gól a po zásluze byla odměněna jako nejlepší hráčka utkání. Upravit skóre se podařilo půl minuty před závěrečným hvizdem Radaně Kahánkové

Nejlepší hráčky utkání: Martina Svobodová (Jihlava) - Veronika Vicianová (Ostrava).

Martin Procházka (FBŠ AL INVEST Jihlava): "Tráva je zelená, míček je kulatej a Jihlava dala 10 gólů."

Jakub Robenek (FBC ČPP BONUSIA Ostrava): "Jihlava ukázala, že v jednoduchosti je síla. Gratulace k výhře."