Bonusia si poradila na domácí palubovce se Židenicemi

neděle 17.11.2013 | Petr Blakala

V nové ostravské hale se strhl v neděli boj o další tři body do extraligové tabulky. Bonusia hostila brněnské Židenice, se kterými si poradila. Po první třetině domácí hráčky sice prohrávaly, ale chuť si spravili ve druhé třetině, kdy se ujaly vedení a náskok si do konce utkání již pohlídaly.

11.kolo, 17.11.2013, 14:00
5:3(0:1, 3:0, 2:2)
Židenice
Ostrava: Kouřilová – Kahánková, Kiecková, Režnarová, Ursiniová, Vicianová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Nováčková, Theuerová, Kovalská, Kadlecová, Kalnayová, Matějová, Nguyenová, Pernická, Szczurová, Némethová
Židenice: Příleská – Svobodová, Fízeľová, Hyksová, Švecová, Kusáková, Brošová, Dundelová, Federselová, Reková, Drápalová, Theimerová, Grufíková, Vránová, Humlová, Valehrachová
Branky a nahrávky: 22. Režnarová (Némethová), 33. Némethová, 38. Theuerová, 51. Nguyenová, 57. Režnarová (Nováčková) – 12. Hyksová (Drápalová), 55. Drápalová (Švecová), 57. Svobodová (Hyksová). Rozhodčí: Tomáš Podlesný, Martin Petřík. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 19:19. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3.

Začátek utkání byl velmi rychlý, hrálo se ze strany na stranu a do první šance se dostaly hráčky Brna. Domácí hráčky však měly větší chuť po gólu a tlačily se v hojném počtu dopředu. Úvodní šanci Bonusie zneškodnila Příleská, která zasáhla proti dorážce Režnarové. Na první gól si diváci museli počkat až do 12. minuty, kdy se ke vzdálenější tyčce trefila Linda Hyksová a Brno se tak ujalo vedení. V první třetině zazněla také tyčka brněnské branky, kterou orazítkovala Režnarová. Ke konci první dvacetiminutovky se předvedla ve skvělém světle brankářka Kouřilová, která vytěsnila kličku soupeřky mimo branku.

Prostřední část hry přinesla více branek, než ta první. Ostravanky se totiž dostaly ve 22. minutě ke střele, kterou se prosadila Markéta Režnarová a vyrovnala tak stav utkání. Ve 33. minutě se poprvé Ostrava ujala vedení, když překonala Příleskou Simona Némethová a nastala domácí euforie. Vyrovnávací branku promarnily hráčky Brna krátce před koncem druhé třetiny, jelikož se jim do cesty postavila Vicianová, která vlastním tělem zneškodnila akci Brna. Právě díky tomuto zákroku založila novou akci Bonusie a Iveta Theuerová se z přečíslení nemýlila.

V posledních dvaceti minutách byla hra vyrovnanější, ale i přesto padalo dost branek. Navýšení v podání Ostravy zařídila Pavla Nguyenová, která střelou zápěstím mířila do horní části branky. Židenice snížily přibližně za pět minut, kdy se střelou z otočky prezentovala Lucie Theimerová. Ta umístila míček ke vzdálenější tyčce ostravské svatyně. V pořadí druhou početní převahu již domácí hráčky využily, když vystřelila Markéta Režnarová a míček se dokutálel až za záda Příleské. Hostující florbalistky, díky Lucii Svobodové dokázaly upravit výsledek, ale i přesto si Bonusie připisuje do extraligové tabulky tři body.

Nejlepší hráčky utkání: Linda Hyksová (Brno Židenice), Markéta Režnarová (Bonusia Ostrava).

Jakub Robenek (FBC ČPP BONUSIA Ostrava): „Perfektní výkon, takticky skvěle zvládnutý zápas, jednoznačně náš nejlepší výkon v sezóně. Krásný drek pro Aleše Poukara, kterému tímto ještě jednou přeji za celý tým vše nejlepší. Výhru bych chtěl věnovat Verči Káčové, která je po plastice kolena a doufám, že takovéto výkony týmu jí budou motivovat k tomu aby se vrátila co nejdříve. Díky soupeři za zápas.

Jiří Matyááš (EUROSPOLEČNOSTI Sokol Židenice): „Přijely jsme se podívat na novou halu, na naši kmenovou gólmanku Katku Kouřilovou a pro tři body. Halu můžeme pochválit a Katka chytala skvěle. Děkujeme a a těšíme se na odvetu."