Bonusia si připisuje 3 body po jasné výhře na Vinohradech

sobota 5.10.2013 | Zuzana Košťálová

K pátému kolu extraligy se ženy Ostravy vydaly na Vinohrady, aby porazily zdejší tým. Bonusia nasadila opravdu velké tempo a již ve 29. minutě vedla o pět gólů. Jenomže nechala Královské Vinohrady vstřelit ještě pár gólů a konečný výsledek je tak 4:8 pro Ostravu. Ta si tak připisuje do tabulky 3 body.

5.kolo, 5.10.2013, 18:00
Vinohrady
4:8(1:4, 1:2, 2:2)
Vinohrady: Máčilová (Obselková) – Petřeková, Lehutová, Javorská, Schwarzová, Hrdinová, Müllerová, Kuhnová, Tvrzniková, Plecitá, Samake, Reichová, Zajíčková, Vacínová, Batíková, Valášková, Komorousová, Čermáková, Strejcovská
Ostrava: Kouřilová (Šulejová) – Kahánková, Kiecková, Ursiniová, Matějová, Viciánová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Nováčková, Theuerová, Stankušová, Kovalská, Kadlecová, Kalnayová, Sluková, Nguyenová, Szczurová, Némethová
Branky a nahrávky: 1. Petřeková, 35. Petřeková (Tvrzniková), 45. Reichová (Tvrzniková), 55. Reichová (Tvrzniková) – 5. Kovalská (Viciánová), 6. Theuerová (Némethová), 16. Škopková (Kalnayová), 18. Viciánová (Kadlecová), 21. Némethová (Kovalská), 29. Kalnayová (Nguyenová), 46. Némethová, 59. Kiecková (Kalnayová). Rozhodčí: . Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 81. Střely na branku: 33:30. Průběh utkání: 1:0, 1:6, 3:6, 3:7, 4:7, 4:8.

Skóre zápasu se otevíralo už v první minutě, když se ze samostatné akce za Vinohrady prosadila Monika Petřeková. Ale Ostrava dokázala o pár chvil později odpovědět a ještě navýšit skóre. Vyrovnávací gól si připsala Silvie Kovalská jejíž střela byla spíše takové nahození, které však prošlo za záda domácí gólmanky. A o minutu později už se Bonusia radovala z vedení. Iveta Theuerová získala míček a nekompromisně zakončila. Vinohrady se mohly dočkat vyrovnání, ale střela z hole Čermákové orazítkovala jen tyč brány Kouřilové. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale ani jeden tým nedokázal přesně zakončit. Podařilo se to až v 16. minutě první třetiny, kdy Nikol Škopková poslala Ostravu už do dvougólového náskoku. Za minutu se ale lavička hostů radovala znovu. Po vzrůstajícím tlaku Bonusie se do koncovky dostala Veronika Viciánová a skóre 1:4 se už do konce třetiny neměnilo.

Vstup do druhé třetiny se vydařil lépe Bonusií, která pokračovala ve své produktivitě. V čase 20:39 se do rychlé akce dostala Simona Némethová a nemýlila se. Domácím nepomohla ani přesilová hra, ve které Bonusia neměla sebemenší problém. Ve 29. minutě vsítila Tereza Kalnayová už šestý gól Ostravy a jejich tlak nepolevoval. Když se domácí hráčky dostaly do zakončení, vychytala je Kouřilová. Ale později se přece jen podařilo hostující brankářku překonat. Druhou branku v utkání vsítila Monika Petřeková po přesné přihrávce od Tvrznikové. Do konce prostřední části se Vinohrady dobře ubránily pokusům Ostravy a do šaten tak týmy odcházely za stavu 2:6.

Po přestávce se vrátil Sokol s větší chutí útočit a tlačil se před branku hostů. Odměna přišla ve 45. minutě, kdy přízemní střelou snížila náskok Bonusie Barbora Reichová. Domácím pak mohla pomoct přesilová hra, ale naopak početní nevýhodu využila Ostrava. Do šance se dostala Simona Némethová a ve vlastním oslabení vsítila sedmou branku Bonusie. Poté se odehrála část zápasu, kdy jsme mohli sledovat mnoho nepřesných střel na obou stranách. Ale pak přišlo potrestání Kahánkové za sekání, a tuto přesilovou hru už Vinohrady využily. Barbora Reichová se dostala s míčkem do těsné blízkosti Kouřilové a mířila přesně. Bonusie se pak dostala pod tlak a jen odrážela útoky a pokusy Královských Vinohradů. V závěru třetiny se k brance domácích probojovala Romana Kiecková a zpečetila tak výhru Bonusie na 8:4.

Nejlepší hráčkou utkání týmu FBC ČPP Bonusia Ostrava se stala brankářka Kateřina Kouřilová. Za tým TJ X3M Sokol Královské Vinohrady pak Monika Petřeková.

Lenka Bartošová (Crazy girls FBC Liberec): "V tomto zápase se nám povedlo prvních 10 minut, a poté jako kdyby bylo vše proti nám."

Jakub Robenek (FBC ČPP BONUSIA Ostrava): "Po ospalé první třetině se náš výkon zlepšil, měli jsme spoustu brejkových situací, které se nám bohužel nedařilo proměňovat tak, jak bychom si představovali. Za výkon ve třetí třetině jsme si minimálně bod určitě zasloužili. Myslím, že holky překvapily i samy sebe a zaslouží velkou pochvalu".