Bonusia těsně podlehla brněnským Židenicím

neděle 15.2.2015 | Petr Blakala

Ženy ostravského celku svedly těžký boj s Židenicemi, kde hostující hráčky vyhrály o jedinou branku.

20.kolo, 15.2.2015, 14:00
3:4(1:1, 1:3, 1:0)
Židenice
Ostrava: Holubová – Kahánková, Kiecková, Matějová, Vicianová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Voláková, Režnarová, Vinklerová, Káčová, Kalnayová, Nguyenová, Szczurová, Némethová
Židenice: Příleská – Rozenbergová, Svobodová, Hyksová, Babáčková, Švecová, Dundelová, Miklíková, Vývodová, Pracová, Indrová, Drápalová, Humlová, Zlámalová, Dernerová, Theimerová
Branky a nahrávky: 14. Szczurová, 26. Kalnayová (Režnarová), 42. Nguyenová (Kahánková) – 17. Hyksová (Drápalová), 25. Pravcová, 35. Dernerová (Hyksová), 39. Dernerová (Drápalová). Rozhodčí: Jan Drška, Jiří Meisner. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 24:16.

Napínavý souboj o důležité příčky v extraligové tabulce sehrály florbalistky Ostravy a Židenic. Právě domácí hráčky šly do vedení jako první, když v čase 14:00 rozvlnila síťku za zády Příleské Veronika Szczurová. Brněnskému týmu stačily necelé tři minuty k tomu, aby vyrovnaly, když správný střelecký úhel našla Linda Hyksová. To bylo z úvodní třetiny vše, na další brankové radovánky si museli diváci počkat do druhé části.

Druhá dvacetiminutovka patřila Židenicím. Hráčky brněnského "ženstva" se ujaly ve 25. minutě vedení, když se prosadila pod horní tyčku Kamila Pravcová, na to ještě Ostravanky dokázaly reagovat ranou Terezy Kalnayové. Další dvě přesné trefy však přidaly Brňanky ve druhé polovině třetiny, když síťku za zády Holubové dvakrát rozvlnila Andrea Dernerová.

V posledních dvaceti minutách se ujala pouze střela Pavly Nguyenové, která dala svému týmu ještě naději na zvrat nepříznivého skóre, jenže to se neměnilo dobrých osmnáct minut, a tak si tři body do tabulky připisují hráčky Brna.