Bonusia ve druhém městském derby prohrála vysoko 11:0

pátek 22.11.2013 | Petr Blakala

V páteční podvečer se ve druhém městském derby utkala Ostrava proti Vítkovicím. Tentokrát se duel odehrál na sportovní hale Dubina. Ostravské hráčky dokázaly odolávat jen první třetinu, potom se rozjel vítkovický vlak a nastřílel jedenáct gólů.

12.kolo, 22.11.2013, 18:30
Vítkovice
11:0(1:0, 4:0, 6:0)
Vítkovice: Ranochová (Kubíčková) – Šponiarová, Šupáková, Halfarová, Novakovská, Klapitová, Mandátová, Pastušková, Voláková, Quittková, Sládečková, H. Enenkelová, Léblová, Kociánová, Ratajová, Sládečková E., Vobořilová, Paloncyová
Ostrava: Šulejová (40. Rousová) – Kahánková, Kiecková, Režnarová, Ursiniová, Matějová, Vicianová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Nováčková, Theuerová, Kovalská, Kadlecová, Kalnayová, Nguyenová, Pernická, Szczurová, Némethová
Branky a nahrávky: 13. Enenkelová (Mandátová), 25. Enenkelová (Mandátová), 27. Ratajová (Šponiarová), 30. Léblová (Quittková), 40. H. Sládečková (Enenkelová), 48. Ratajová (Pastušková), 49. Enenkelová (Pastušková), 54. Mandátová (H. Sládečková), 55. Šupáková (Léblová), 56. Šponiarová (Pastušková), 56. Paloncyová (TS). Rozhodčí: Tomáš Podlesný, Martin Petřík. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 130. Střely na branku: 40:16. Průběh utkání: 11:0.

Úvodní třetina musela bavit každého diváka, který si našel cestu na sportovní halu Dubina, jelikož se odehrávala v rychlém tempu a k vidění bylo několik akcí, které zaváněly gólem. Lepším týmem však byly hráčky Vítkovic, které se dostaly do hodně přečíslení a uměly ohrozit branku soupeře. V 10. minutě měla obrovskou šanci Enenkelová, která akci na jeden dotek nedokázala zakončit za záda Šulejové, a tak se na úvodní branku muselo čekat až do 13. minuty, kdy míček přes tři obránkyně Bonusie dostala Mandátová a Veronika Enenkelová se napodruhé nemýlila. Do konce první třetiny měly šanci vyrovnat také florbalistky Ostravy. To se však nestalo a prvních dvacet minut vyznělo lépe pro domácí hráčky.

Druhá část odvetného derby patřila jasně domácím hráčkám, které navyšovaly své vedení a nepustily Bonusii do žádné větší šance. Druhou branku přidala Veronika Enenkelová, která trefila horní růžek branky Šulejové. O pár vteřin později přišlo na řadu vyloučení a početní převahu využila vítkovická Denisa Ratajová. Hra neustále nabírala na obrátkách a poznat to bylo zvláště na straně vítkovického celku, za který skórovala z otočky Monika Léblová. Bonusie nevyužila svou přesilovou hru, a tak se ke slovu dostaly opět florbalistky Vítkovic. Přesněji to byla Hana Sládečková, která si kličkou položila Šulejovou a neměla problém zakončit.

Do poslední části hry zasáhla náhradní brankářka Rousová. Ta nahradila Šulejovou, která inkasovala pět branek. Ve třetím dějství padlo celkem šest gólů, o které se postaraly hráčky ostravských Vítkovic. Nejprve se o dvě slepené branky postarala Denisa Ratajová společně s Veronikou Enenkelovou. Ta završila touto brankou hattrick. Menší časová prodleva však domácí hráčky nezastavila. Ve složení Petra Mandátová, Ivana Šupáková a Michaela Šponiarová navyšovaly vítkovické aktérky na 10:0. Poslední gól padl z trestného střílení, když horní roh branky Rousové vymetla Kamila Paloncyová

Nejlepší hráčky utkání: Veronika Enenkelová (Vítkovice) - Veronika Szczurová (Bonusia Ostrava)

Jiří Velecký (1. SC WOOW Vítkovice): „Od druhé třetiny výkon, který bavil diváky. Od druhé třetiny výkon, který bavil diváky."

Jakub Robenek (FBC ČPP BONUSIA Ostrava): „Zápas pro nás splnil, to co jsme si přáli a i když výsledek vypadá krutě, právě věci, které jsme si dnes vyzkoušeli se nám budou hodit do dalšího průběhu sezóny. Mrzí mě jen výkon ve třetí třetině."