ČF: Muži obdrželi od Tatranu deset gólů a v sérii prohrávají

sobota 7.3.2015 | Petr Blakala

Mužský celek dostal od Střešovic celkem deset branek a ve druhém utkání musí otáčet nepříznivý výsledek.

CF1, 7.3.2015, 19:00
Střešovice
10:1(6:1, 4:0, 0:0)
Střešovice: Rebro – Nushart, Heřmanský, Komárek, Deutsch, Mayer, Fořt, Jiří Kolísko, Richter, Riebauer, Jan Kolísko, Gruber, Fridrich, Jan Zavadil, Beneš, Holčák, Řehoř, Natov, Ullmann
FBC Ostrava: Laja(21. Mazánek) – Svačinka, Šimík, Trulík, Šimíček, Krzyžanek, Lipový, Hrabal, Eichner, Kolajta, Kováč, Švajný, Peřka, Vítovec,Křiva, Ivan, Komačka
Branky a nahrávky: 1. Fridrich (Beneš), 5. Riebauer (Fořt), 7. Nushart (Kolísko), 10. Kolísko, 18. Mayer (Natov), 19. Řehoř (Riebauer), 24. Beneš (Kolísko), 25. Fridrich (Kolísko), 31. Mayer (Fridrich), 39. Riebauer (Řehoř) – 3. Komačka (Šimíček). Rozhodčí: Martin Valenta,Michal Žďárský. Vyloučení:1:0.Využití:0:0. Diváci:146.Střely na branku:15:12.

První boj v play-off mají za sebou také muži ostravského celku. Ti vyrazili na Tatran, kde o výsledku rozhodla prakticky první a druhá třetina. Domácí florbalisté se totiž mohli radovat hned v první minutě, kdy se prosadil Milan Fridrich. Na tuto ránu Střešovic dokázali Ostravané ještě reagovat, když rozvlnil síťku Václav Komačka. To z pohledu FBC bylo zcela vše. Od této doby se prosazoval pouze domácí tým, za který se připsal na listinu střelců například Ondřej Riebauer nebo také Tomáš Nushart s Jiřím Kolískem. Ve druhé části první periody našel cestu míčku do brány Miroslav Mayer a minutu před zazněním sirény Jan Řehoř.

Ve druhé části hry se Tatran opět rozstřílel, avšak gólů padlo o něco méně. Během minuty a pár vteřin přidalo domácí mužstvo další dvě branky, když nejprve mířil přesně Marek Beneš a po něm úřadoval Milan Fridrich. Pražští florbalisté ukončili svůj střelecký účet na konci druhé periody, kdy se ještě stihl prosadit Miroslav Mayer společně s Ondřejem Riebauerem. To bylo z utkání zcela vše, další branky již nepadly, a tak Střešovice vyhrávají v sérii 1:0.