Chodov byl nad síly žen

neděle 1.11.2015 | Michal Chadim

V osmém kole ženské extraligy zavítaly ženy FBC na palubovku Chodova, který si hlavně kvůli nepovedeným prvním dvou třetinám dokráčel v zápase pro vítězství.

8.kolo, 1.11.2015, 15:00
Chodov
10:2(4:0, 6:1, 0:1)
Chodov: Provázková – Suchá, Jarolímová, Frantíková, Vrátná, Klímová, Plášková, Pitterlingerová, Řepková, T. Pilíková, Vojáčková, Jůzová, Vrbová, Beránková, Syslová, Primusová, Bachmaierová.
Ostrava: Kosťálová (Holubová) – Kahánková, Vinklerová, Šuranyiová, Wolfová, Podroužková, Voláková, Šablaturová, Škopová, Lichnová, I. Paloncyová, Káčová, Stankušová.
branky: 1. Martina Řepková, 1. Eliška Vrátná, 3. Jana Vojáčková, 18. Martina Řepková, 26. Eliška Vrátná, 28. Magdaléna Plášková, 32. Tereza Pilíková, 33. Karolína Suchá, 36. Petra Beránková, 40. Tereza Pitterlingová - 26. Ivana Paloncyová, 58. Tereza Voláková; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 46; zásahy brankářů: Kristýna Provázková 6 - Zuzana Košťálová 28; po třetinách: 4:0, 6:1, 0:1;

Ženám proti Chodovu nevyšel vůbec start do utkání, neboť už ve třetí minutě prohrávaly nad ambiciozním soupeřem už 3:0. Raketový start domácí florbalistky trochu uklidnil, což se projevilo i na předvedené hře. Na další gól si tak diváci na Jižním Městě museli počkat až do samotného závěru první třetiny. Martina Řepková byla důrazná u mantinelu, díky čemuž se dostala do zajímavé šance, z které dělovkou vymetla horní růžek hostující branky. První dějství tak Chodov vyhrál 4:0.

Druhá třetina byla střelecky úrodnější a to zásluhou domácích hráček, které v ní nastřílely celkem šest branek. Jako první se ale prosadila talentovaná ostravská juniorská hráčka IVANA PALONCYOVÁ. Poté už byl ale na palubovce jeden tým, který střílel branky. Postupem času se prosadily Eliška Vratná, Magdalena Plášková, Karolína Suchá, Petra Urbánková a Tereza Pitterlingerová.

Chodovanky si tak v druhé třetině zastřílely a vytvořily si před poslední třetinou devítibrankový náskok.

V poslední třetině Chodov už polevil a nehnal se tolik do šancí. Příležitost si zahrát a nabrat zkušenosti dostaly hlavně mladé hráčky. V utkání se na hřišti začaly množit nepřesností na obou stranách a střelkyním se tak příliš nedařilo, tak jak v druhé třetině.

I přesto jeden gól třetí třetina přinesla, a to na hostující straně s florbalky Terezy Volákové, která kvalitním důrazem na brankovišti zkorigovala skóre utkání.

Chodov porazil Ostravu 10:2 a před zítřejší televizní dohrávkou se dotáhl na vedoucí duo Herbadentu s Vítkovicemi.