Chodov potvrdil roli favorita zápasu

neděle 12.1.2014 | Zuzana Košťálová

V nedělní odpoledne se ženy Ostravy utkaly s hráčkami Chodova. Ty do zápasu vstupovaly jako favoritky. Skóre však otevíraly domácí hráčky střelou Silvie Kovalské. Chodov ale po druhé třetině přebral otěže na svou stranu a jasně vyhrál 1:10.

16.kolo, 12.1.2014, 14:30
1:10(1:2, 0:2, 0:6)
Chodov
Ostrava: Rousová (Kouřilová) – Viciánová, Kahánková, Kiecková, Ursiniová, Matějová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Nováčková, Kovalská, Kadlecová, Kalnayová, Nguyenová, Szczurová, Némethová
Chodov: Provázková (Klabanová) – Hofmanová, Tučková, Dvořáková, Lacková, Steinbachová, Tožičková, Mrázková, Kuchařová, Kodhajová, Řepková, Vojáčková, Paulovičová, Beránková, Svobodová, Bachmaierová
Branky a nahrávky: 2. Kovalská (Matějová) – 8. Hofmanová, 14. Řepková (Tožičková), 30. Bachmaierová (Tučková), 35. Vojáčková, 41. Beránková (TS), 46. Steinbachová (Vojáčková), 50. Tučková (Bachmaierová), 54. Tožičková (Vojáčková), 54. Paulovičová (Dvořáková), 58. Vojáčková (Beránková). Rozhodčí: Tomáš Podlesný a Martin Petřík. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. Diváci: 62. Střely na branku: 10:16. Průběh utkání: 1:0, 1:10.

Ve druhé minutě zápasu otevíraly skóre domácí hráčky. Silvie Kovalská prošla celé hřiště a prostřelila Klabanovou. Hráčky Chodova měly problém dostat se do zakončení, Řepková pak nedokázala umístit míček do prázdné branky. O chvíli později už ale hráčky Chodova vyrovnaly. Eliška Hofmanová vyslala na Rousovou střelu tahem a byla úspěšná. Obrat vývoje utkání nastal ve 14. minutě, kdy se před branku dostala Martina Řepková a proměnila přesnou přihrávku od Tožičkové. Ke konci třetiny ještě nastřelila Bachmaierová tyč, ale skóre už se jinak neměnilo.

Na další gól se čekalo až do poloviny prostředního dění. To se trefila Kristýna Bachmaierová, které trochu naslepo nahrála Tučková. Za Ostravu pak mohla snižovat Kiecková, která se dostala do úniku. Ale hostující brankářka Klabanová proti ní vyjela a zlikvidovala její šanci. Vedení Chodova navýšila ve 35. minutě Jana Vojáčková. Ta vzala volný míček a z levé strany vystřelila na Rousovou, které míček propadl za brankovou čáru. V dalších střeleckých pozicích se objevily Némethová se Škopkovou, ale oba pokusy vykryla hostující brankářka. Do šaten tak odcházely týmy za stavu 1:4 pro Chodov.

V úvody závěrečného dějství bylo nařízeno trestné střílení proti Ostravě. K tomu se postavila Petra Beránková a svou šanci proměnila. Další gól přidala o pět minut později Dominika Steinbachová, která se dostala k odražené střele a nemýlila se. Na další branku se dlouho čekat nemuselo a v 50. minutě utkání se trefila Zuzana Tučková. Ostravě pomalu docházely síly, ale nevzdávala se. Jenomže do branky domácích padly další dva rychlé góly. Nejdříve se prosadila Gabriela Tožičková střelou k tyčce, po ní se do tabulky střelkyň zapsala i Lucie Paulovičová. Skóre zápasu pak zpečetila na konečných 1:10 Jana Vojáčková a 3 body si ze zápasu odnesl Chodov.

Hráčky zápasu: Nikola Mrázková (Chodov), Veronika Szczurová (Ostrava).

Jakub Robenek (FBC ČPP BONUSIA Ostrava): „Opakují se nám stále stejné chyby a schází nám na hřišti disciplína. POkud se nám toto do zbylé části sezóny podaří odstranit, můžeme zase myslet na nějaké body."

Jiří Muras (TJ JM Pedro Perez Chodov): „Strašně těžký zápas, první dvě třetiny jsme se trápili, bylo to hodně bojovné. Děkujeme soupeři za zápas"