Derby ovládly Vítkovice

neděle 13.10.2013 | Zuzana Košťálová, Petr Blakala

V nedělním utkání sedmého kola ženské extraligy se na sportovní hale Sareza utkaly dva týmy z Ostravy. A to FBC ŠPP Bonusia Ostrava proti 1. SC WOOW Vítkovice. Utkání jednoznačně ovládly vítkovické hráčky a zaslouženě si připisují do tabulky tři body po vítězství 2:7.

7.kolo, 13.10.2013, 17:00
2:7(1:4, 1:1, 0:2)
Vítkovice
Ostrava: Kouřilová (Rousová) – Kahánková, Kiecková, Ursiniová, Matějová, Viciánová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Nováčková, Theuerová, Kovalská, Kadlecová, Kalnayová, Sluková, Nguyenová, Szczurová, Pernická, Némethová
Vítkovice: Kubíčková (Ranochová) – Šponiárová, Šupáková, Halfarová, Novakovská, Ferenčíková, Niemcová, Klapitová, Mandátová, Pastušková, Quittková, Sládečková Eva, Sládečková Hana, Léblová, Kociánová, Ratajová, Vobořilová, Paloncyová, Mahdalová
Branky a nahrávky: 14. Theuerová (Kovalská), 26. Kiecková (Kalnayová) – 1. Sládečková (Paloncyová), 6. Sielecká (vla.), 9. Paloncyová, 15. Ferenčíková (Šupáková), 33. Léblová (Ferenčíková), 41. Šupáková (Ferenčíková), 49. Ferenčíková (Šupáková). Rozhodčí: Tomáš Podlesný a Martin Petřík. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváci: 122. Střely na branku: 16:33. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:7.

Vstup do zápasu, ve kterém se rozhodlo o lepším celku Ostravy, měly Vítkovice, které si ihned po vyhraném vhazování vytvořily šanci. Uběhlo 35 vteřin a Paloncyová našla před brankou Bonusie Evu Sládečkovou, která tak poslala svůj tým do brzkého vedení. Vítkovice byly aktivnějšími, ale hráčky FBC se snažily kombinovat. Míček však nedokázaly poslat za brankovou čáru Kubíčkové. Druhá trefa Vítkovic přišla na začátku 6. minuty. Avšak to nebyla trefa vlastní, jelikož nešťastnou vlastní branku si dala Marcela Sielecká. První vyloučení dnešního klání přišlo v minutě osmé, kdy usedla na trestnou lavici Theuerová. Právě tuto početní výhodu dokázaly hráčky Vítkovic proměnit. Kamila Paloncyová umístila míček tak, aby na něj Kouřilová nedosáhla. Domácí však snažily o nápravu, a to když Kiecková nastřelila břevno branky Vítkovic. První branka Bonusie přišla ve 14. minutě, kdy se Iveta Theuerová trefila střelou z první. O minutu později si vzala slovo Denisa Ferenčíková. Ta upravila skóre na 1:4.

Druhá třetina začala klidněji. Obě družstva se střídala na míčku a diváci, kteří zavítali do ostravské haly Sareza se museli určitě bavit pohlednou hrou. Po pár neúspěšných šancích, přišla přesná přihrávka na Romanu Kieckovou, která snížila na rozdíl dvou branek. O minutu později se stejná hráčka ocitla ve druhé šanci, kterou ale tentokrát nevyužila. Krásných akcí bylo k vidění opravdu hodně a ta, která sklidila snad největší potlesk místních diváků přišla ve 33. minutě, kdy byl nařízen volný úder před brankovištěm Bonusie. O rozehrávku se postarala Ferenčíková. Ta posílala míček k Monice Léblové, která umístila svou střelu pod břevno. Do konce druhé části se již nikdo neprosadil, i když domácím chyběl opravdový kousek k dalšímu úspěchu.

Začátek třetí třetiny byl velmi zběsilý, když se po 22 vteřinách stačila prosadit vítkovická Ivana Šupáková, která navyšovala vedení svého týmu. O minutu později se snažila zasáhnout Kiecková, která ale mířila nepřesně. Následně Némethová vypíchla soupeřkám míček, který ji po pár metrech utekl a skončil u brankářky Vítkovic. Další branku si připsala na své konto Denisa Ferenčíková. Šest minut si vzal domácí tým oddechový čas a hráčky Bonusie se ještě snažily výsledek upravit. Do konce třetiny jsme již žádnou branku neviděli, a tak městské derby ovládly Vítkovice.

Nejlepšími hráčkami utkání se staly: Pavla Nguyenová (Bonusia Ostrava) – Denisa Ferenčíková (Vítkovice).

Jakub Robenek (FBC ČPP BONUSIA Ostrava): „Zasloužená výhra Vítkovic, můžeme být rádi, že to bylo jenom o pět gólů. Dokud holky nepochopí, že se na hřišti nesmí bát, tak proti takovému soupeři nemáme šanci uspět".
Jiří Velecký (1. SC WOOW Vítkovice): „Utkání ve vysokém tempu s dobrým nábojem. Nám se povedlo nepustit soupeře příliš do hry, ale v útoku jsme mohli být určitě produktivnější".