Domácí tvrz Bonusie poprvé v letošní sezóně dobyta

neděle 15.11.2015 | Redakce

V devátém kole poprvé v letošní sezóně na domácí palubovce ženský tým poprvé zaváhal, když podlehl Židenicím v prodloužení 4:5

9.kolo, 15.11.2015, 15:00
4:5p(4:1, 0:2, 0:1 - 0:1)
Židenice
Ostrava: Holubová (Košťálová) – Kahánková, Pištěková, Wolfová, Podroužková, Šuranyiová, Šablaturová, Voláková, Viciánová, Nikol Škopková, Lichnová, I. Paloncyová, Káčová, Režnarová, Kajfoszová, Rakowská.
Židenice: Příleská (Ondrejková) – L. Svobodová, Halasová, Babáčková, Veletová, Dundelová, Zajacová, Pravcová, Indrová, Drápalová, Zlámalová, Valehrachová, Pospíšilová, Dernerová, Obrovská, Neméthová
branky: 7. Ivana Paloncyová, 11. Tereza Voláková, 15. Veronika Káčová, 19. Radana Kahánková - 13. Martina Valehrachová, 26. Terézia Zajacová, 37. Andrea Dernerová, 57. Andrea Dernerová, 61. Martina Babáčková; rozhodčí: Vladimír Hála - Petr Szilvási; vyloučení: 3:2; využití: 1:0; diváků: 40; zásahy brankářů: Tereza Holubová 12 - Nikola Příleská 14; po třetinách: 4:1, 0:2, 0:1, 0:1;

Úvod utkání mezi Ostravou a Židenicemi přinesl několik náznaků zajímavých šancí na obou stranách, které ale byly bez nějaké vážného ohrožení jedné či druhé branky. Zlom ale nastal v sedmé minutě, kdy chybu v rozehrávce hostí potrestala úvodní brankou Ivana Paloncyová. Po úvodní brance na obou stranách hra mírně upadla, neboť se začali objevovat nepřesnosti. Když se obou týmům nedařila kombinační hra a tím pádem nebyla k vidění žádná šance, tak to zkusila Tereza Voláková dalekonosnou střelou od půlicí čáry a ta kupodivu skončila až v bráně soupeře.

Radost domácích ale z dvoubrankového vedení netrvala příliš dlouho, neboť o dvě minuty později po přiťuknutí Zlámalové překonala Holubovou v bráně domácích Martina Valehrachová. Na obdrženou branku Ostrava ale hned vzápětí našla odpověď. Ostravská megastar Veronika Káčová dokázala vybojovat míček s kterým posléze nabrala svou obvyklou rychlost a střelou k tyči překonala židenickou gólmanku. V samém závěru prvního dějství upravila ještě šikovnou tečí skóre Radana Kahánková. Ostrava tak vyhrála první třetinu zaslouženě 4:1.

Od druhé třetiny se ale projev předvedené hry na hřišti změnil. Domácí hráčky přestali hrát,  naopak hosté přidaly na agresivitě a začaly si tak vytvářet více šancí, z kterých nebezpečně ohrožovaly branku Holubové. Z jedné takové akce se prosadila Terezia Zajacová a pak při vlastním oslabení na konci druhé třetiny snížila na rozdíl jediné branky židenická Andrea Dernerová.

Třetí třetina byla plná akcí na obou stranách, bez ale nějaké vážnějšího ohrožení jedné či druhé branky. Klíčový okamžik nastal 229 sekund před vypršením základní hrací doby. Rychlý protiútok hostí zastavila Radana Kahánková pouze za cenu nedovoleného zákroku, za který bylo nařízené trestné střílení. To Andrea Dernerová střelou pod horní tyč proměnila a zajistila tak svému týmu minimálně jeden cenný bod.

V prodloužení o extra bodu navíc pro Židenice rozhodla Martina Babáčková.

Ostrava tak v letošním ročníku na domácí palubovce poprvé prohrála.