Dramatické utkání bylo rozhodnuto až v nájezdech!

neděle 15.3.2015 | Petr Blakala

Velmi atraktivní zápas se odehrál v podvečer na ČPP Aréně, kdy se rozhodovalo o vítězi až v samostatných nájezdech. Zde byl úspěšnější Tatran, který tak postupuje do semifinále play-off.

CF4, 15.3.2015, 18:00
5:6sn(2:3, 0:1, 3:1 - 0:0)
Střešovice
FBC Ostrava: Laja – Svačinka, Šimík, Trulík, Šimíček, Lipový, Hrabal, Eichner, Kolajta, Kováč, Švajný, Peřka, Vítovec, Křiva, Ivan, Komačka
Střešovice: Rebro – Nushart, Heřmanský, Deutsch, Mayer, Fořt, Běhal, Jiří Kolísko, Richter, Riebauer, Jan Kolísko, Vávra, Gruber, Fridrich, Zavadil, Beneš, Řehoř, Natov, Ullmann
Branky a nahrávky: 9. Ivan (Laja), 17. Komačka (Svačinka), 49. Komačka (Šimíček), 51. Peřka, 53. Šimíček (Ivan) – 4. Fridrich (Jiří Kolísko), 9. Mayer (Natov), 20. Mayer (Natov), 39. Natov (TS), 49. Mayer (Heřmanský), rozh. náj. Vávra. Rozhodčí: Jakub Nábělek, Radek Štengl. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 92. Střely na branku: 16:30.

Velmi dramatické čtvrté utkání čtvrtfinálové série mezi Ostravou a Tatranem začal lépe pražský celek, který na začátku 4. minuty odskočil do jednobrankového vedení po trefě Milana Fridricha. Domácí ale nesložili zbraně a v 9. minutě bylo rázem vyrovnáno, když výhoz Laji uklidil za záda Rebra Radim Ivan. Možná nekoncentrovanost rozhodla o inkasované druhé brance, kterou Střešovice přidaly devět vteřin po góle Ostravy, jelikož se hned po buly prezentoval střelou z rohu velkého brankoviště Miroslav Mayer. Do konce první periody padly ještě dva góly - jeden na straně domácích, kdy vyrovnal skóre Václav Komačka a také třetí zásah Tatranu, o který se postaral opět Miroslav Mayer.

Ve druhé části hry jakoby gólové situace zamrzly. Ujala se pouze jedna střela, a to z hole střešovického Jana Natova, jenž se prosadil z trestného střílení kličkou do forhendu. Po čtyřiceti odehraných minutách svítilo na časomíře skóre 2:4.

Třetí dějství patřilo zejména ostravskému týmu. Ten sice obdržel branku jako první z hole hattrickového Miroslava Mayera, jenže pak přišla odplata v podobě tří vstřelených gólů a rázem bylo vyrovnáno. Nejdříve zaznamenal druhou branku v utkání Václav Komačka, toho doplnil o dvě minuty později Kamil Peřka a o další dvě a půl minuty na to přidal pátou trefu Patrik Šimíček.

Prodloužení vítěze neurčilo, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. V těch se dlouho nerozvlnila síťka, až po sérii, kdy jel Marek Vávra. Ten jako jediný střelec rozhodl o postupu Střešovic do semifinále AutoCont extraligy.

Stav série: Ostrava - Tatran Střešovice 0:4