Dramatický závěr zvládla lépe Mladá Boleslav a odváží si tři body

neděle 22.12.2013 | Zuzana Košťálová

Patnácté kolo AutoCont extraligy se v nedělní podvečer odehrálo v ostravské ČPP Aréně. Sofware vyzval Mladou Boleslav a diváci mohli sledovat velice atraktivní zápas. Skóre otevíral Vítovec, ale vedení domácím dlouho nevydrželo. Mladá Boleslav otočila vývoj utkání a dostala se do vedení 1:4. Ostravané ale bojovali statečně až do závěru utkání. To však lépe zvládli hosté a gólem dvanáct sekund před koncem zápasu si pojistili vítězství.

15.kolo, 22.12.2013, 17:00
3:5(1:2, 1:2, 1:1)
Ml. Boleslav
FBC Ostrava: Krupa (Šrámek) – Plíhal, Švajný, Hudec, Skácel, Šešulka, Šelmeci, Vítovec, Trulík, Komačka, Šimíček, Krzyžanek, Žák, Mertha, Lipový, Svačinka, Klimscha, Kašpar, Kašovský
Ml. Boleslav: Krupa (Šrámek) – Plíhal, Švajný, Hudec, Skácel, Šešulka, Šelmeci, Vítovec, Trulík, Komačka, Šimíček, Krzyžanek, Žák, Mertha, Lipový, Svačinka, Klimscha, Kašpar, Kašovský
Branky a nahrávky: 12. Vítovec (Švajný), 35. Švajný, 52. Krzyžanek (Skácel) – 16. Curney (Kadlec), 18. Curney (Kadlec), 24. P. Bouška (Salát), 31. Ekl (Rožnovják), 60. Rožnovják (Novotný). Rozhodčí: Libor Gavlas, Lukáš Mikula. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 21:22. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4, 3:5.

Utkání začalo ve velkém tempu a k vidění bylo mnoho povedených i spálených šancí obou týmů. První třetina patřila brankářům, kteří předváděli pohledné zákroky. Hostující Bauer nejdříve vychytal trestné střílení Skácela, poté svou hbitost ukázal také domácí Krupa. Skóre se otevíralo ve dvanácté minutě zápasu, když se hrou na jeden dotek před branku Mladé Boleslavi dostal Ondřej Vítovec a přesně zakončil. Mladá Boleslav byla hodně aktivní, jenomže ostravští hráči dobře bránili a nenechali soupeře střílet. Vyrovnávací branka padla v čase 15:30, kdy se napřáhl Jiří Curney a jeho pokus se štěstím skončil za zády Krupy. O dvě minuty později se mohl střelec první branky hostů Jiří Curney radovat znovu. Curney dostal na polovině hřiště míček, vyběhl si k hranici velkého brankoviště a střelou z otočky nedal domácímu brankáři šanci.

Brzy po zahájení prostřední části odskočila Mladá Boleslav domácí Ostravě o dva góly. Nadvakrát se pokoušel Krupu překonat Pavel Bouška a nakonec dokázal míček zá záda Krupy doklepnout. Na druhé straně zahrozil svou střelou Žák, ale míček jen těsně minul konstrukci branky hostů. Curney mohl v deváté minutě druhé třetiny přidat v oslabení další branku, jenomže trefil jen tyč Krupy. Další inkasovaná branka Ostravy padla na vrub ostravského brankáře. Ten nedokázal rukou vytěsnit jasně viditelnou střelu Jaromíra Ekla a míček mu prosvištěl těsně kolem ní. Ve dvojnásobném oslabení Ostravy pak Mladou Boleslav překvapil Marek Švajný, který vyběhl s míčkem až k Bauerovi a ležícího brankáře překonal. Skóre se do konce třetiny už neměnilo.

Ostravané se snažili vstřelit branku ze všech sil, ale i ty vyložené pokusy lapil Bauer. Jeden z nich měl Kašpar, ale s první střelou neuspěl a proti následné dorážce vymrštil mladoboleslavský brankář vleže ruku. Krupa se ale také musel mít na pozoru a několik velkých šancí hostů překazil. Ostravě se podařilo v 52. minutě zápasu vstřelit kontaktní gól. Zasloužil se o něj Petr Krzyžanek, který se zapsal mezi úspěšné střelce přízemní střelou. Mladá Boleslav se dostávala ke konci zápasu pod velký tlak, ale nakonec závěr utkání zvládla a dvanáct sekund před zazněním sirény pojistil vítězství hostů Martin Rožnovják.

Hráči utkání: Lukáš Bauer (Mladá Boleslav), Marek Švajný (Ostrava).

Jan Holovka (FBC ČPP Software Ostrava): „Vyrovnané utkání, ve kterém nám chybělo trošku štěstí. Děkuju klukům za předvedenou hru."

Tomáš Janeček (BILLY BOY Mladá Boleslav): „Zápas jsme si zkomplikovali neproměněním přesilovky 5 na 3, místo toho aby jsme dali gól, tak jsme obdrželi. Jsme rádi, že si odvážíme tři body"