Druhé utkání play-down mužům nevyšlo

neděle 9.3.2014 | Petr Blakala

Muže ostravského FBC čekalo druhé kolo play-down, ve kterém se stejně jako včera utkali s dalekým Libercem. Bylo to zcela jiných šedesát minut, než v minulém zápase, jelikož si hosté dokázali v první třetině vytvořit pětibrankový náskok a Ostravu příliš vynikat nenechali. Stav série: 1:1.

PD2, 9.3.2014, 14:15
3:8(0:5, 2:1, 1:2)
Liberec
FBC Ostrava: Krupa (48. Robenek) – Plíhal, Švajný, Hudec, Skácel, Šešulka, Trulík, Komačka, Šimíček, Krzyžanek, Žák, Mertha, Lipový, Svačinka, Klimscha, Kašpar, Kováč, Kašovský
Liberec: Vaníček – Klucho, Valeš, Blažek, Hůza, Štěpánek, Marek, Veselý, Ferdan B., Ferdan P., Böhm, Strobach, Uher, Krupička, Král, Vážný, Nesměrák
Branky a nahrávky: 22. Plíhal (Krzyžanek), 25. Kašpar (Skácel), 50. Komačka (Švajný) – 2. Valeš (Klucho), 5. Veselý, 8. Ferdan (Marek), 16. Král (Nesměrák), 18. Böhm, 23. Ferdan (Štěpánek), 48. Ferdan (Krupička), 49. Marek (Valeš). Rozhodčí: Libor Gavlas, Lukáš Mikula. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:1. Diváci: 82. Střely na branku: 27:28. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6, 2:6, 2:8, 3:8.

Prvních dvacet minut jasně ovládli hosté z Liberce, kteří si chtěli spravit chuť po včerejší prohře s ostravským FBC. Hned ve 2. minutě si našel střeleckou pozici Radek Valeš, který překonal ostravského brankáře Krupu. V 5. minutě to bylo již o dvě branky, když ke vzdálenější tyči mířil Lukáš Veselý. Úvodní perioda se Ostravanům vůbec nepodařila a v 8. minutě se hosté opět radovali, když se prosadil z velkého brankoviště Prokop Ferdan. Na tento gól reagoval trenér oddechovým časem, avšak další inkasované góly FBC přišly v 16. minutě, kdy pozice u mantinelu využil Jaroslav Král a o dvě minuty později jej doplnil David Böhm, jehož střela uzavřela gólový účet v prvních dvaceti minutách.

Úvodní minuty prostřední části hry přinesly Ostravě druhou radost v utkání, jelikož míček do horní části branky zavěsil Jakub Plíhal. Ten tak snížil stav utkání na 1:5. O minutu později však hosté z Liberce využili chybu soupeřů, kterou potrestal svou druhou trefou v utkání Prokop Ferdan, jehož střela letěla těsně nad zemí. Na začátku 25. minuty dokázal opět snížit ostravský Petr Kašpar, který využil přihrávky Skácela. Po zbytek třetiny viděli diváci pouze velké, či malé šance - ty však nekončily oslavami gólů. Hráči se rozešli po dvou třetinách za stavu 6:2 ve prospěch libereckého mužstva.

Třetí dějství vyznělo lépe opět pro hostující celek, za který se ve 48. minutě prosadil Bohuslav Ferdan a minutu poté se jako osmý střelec zapsal na listinu střelců Tomáš Marek, jehož gól pečetil výhru Liberce. Ze strany Ostravy přišlo pouhé snížení, o které se postaral v 50. minutě Václav Komačka. Liberečtí tedy na ostravské půdě dokázali vyhrát a zároveň vyrovnali stav série play-down na 1:1.

Nejlepší hráči utkání: Prokop Ferdan (Liberec) - Filip Žák (Ostrava).

Petr Koutný (FBC ČPP Software Ostrasva): „Děkujeme soupeři, vyhrál díky první třetině, kdy jsme fatálně vybouchli"

Tomáš Fialy (FBC Liberecú: „Vyhráli jsme, díky první třetině, když jsme byli jasně lepší. "