Družstvo žen mělo rozjezd pomalejší

pátek 15.12.2017 | VG

Reprezentační přestávka byla na výkonu družstva FBC ČPP Bystroň Group Ostrava ve 13. kole extraligy znát. Tým sice porazil doma FBS Olomouc, ale kouč Jakub Robenek viděl spoustu nedostatků.

13.kolo, 15.12.2017, 18:00
7:3(2:0, 2:3, 3:0)
Olomouc
FBC Ostrava: Tomšová – Kotzurová, Rybičková, Jurečková, Zuzaníková, Grossová, Kajfoszová – Vrlíková, Šuranyiová, Greiplová – Pastušková, Káčová, Šromotová – Režnarová, Kapcová, K. Hudáková – P. Hudáková, Sedláčková.
Olomouc: Doubková – Mandátová, Podroužková, Peterková, Pejzlová, Mikulová – Pavlíková, Lichnová, Tomanová – Oháňková, Pařízková, Horáčková – Šablaturová, Reimerová, Cholinská
Branky a nahrávky: 11.P.Hudáková (Kotzurová), 17.Sedláčková (Režnarová), 25.Kajfoszová (K.Hudáková), 38.Režnarová, 47.Kapcová (Kotzurová), 51.Kotzurová (P.Hudáková), 59.Pastušková (Kapcová) - 22.Mandátová (Horáčková), 30.Cholinská (Lichnová), 36.Oháňková. Rozhodčí: Mik, Szilvási. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 75.

"Byl to protrápený zápas, kdy jsme se celou dobu prali sami se sebou. Hlavně technicky a mentálně to příliš velké měřítko nesneslo. Chtěli jsme, ale nešlo to," hodnotil Robenek.
Domácí florbalistky sice zvládly lépe první třetinu, kterou vyhrály 2:0, ovšem ve druhé části dovolily soupeřkám třikrát skórovat a před třetí dvacetiminutovkou už vedly jen 4:3. "Olomouc každopádně zaslouží pochvalu a pokud bude hrát takhle, půjde nahoru," podotkl Robenek. "Zvládli jsme s Ostravou držet krok téměř dvě a půl třetiny, a to je pro nás dobrá zpráva. Rozhodla poslední část, soupeř vyhrál zaslouženě," doplnil trenér Olomouce Petr Dadej.
Skutečně, ve třetí části se totiž prosazovaly pouze domácí hráčky. Brankami daly svému celku klid a tři body Nela Kapcová, Denisa Kotzurová a Andrea Pastušková.
"My se snad do neděle srovnáme a probereme," připomněl kouč Robenek, že ostravské florbalistky čeká v neděli těžký zápas v Praze proti Ivanti Tigers.