Družstvo žen v derby prohrálo

neděle 19.11.2017 | VG

Na slušný výkon z úvodu první třetiny bohužel florbalistky FBC ČPP Bystroň Group Ostrava ve zbytku duelu 12. kola extraligy nenavázaly. V městském derby proti Vítkovicím ztratily nadějné vedení 3:1 a celý zápas nakonec prohrály 4:8.

12.kolo, 19.11.2017, 14:30
Vítkovice
8:4(4:3, 0:0, 4:1)
Vítkovice: Kubíčková – Halfarová, Klapitová, Theimerová, Ďuríková – M.Šponiarová, Planková, Kiecková – Ferenčíková, Enenkelová, K.Kociánová – Šupáková, Husková, Boľová – Martináková, Krzywaková
FBC Ostrava: Tomšová – Rybičková, Kotzurová, Zuzaníková, Grossová, Kajfoszová – Vrlíková, Šuranyiová, Pastušková – Ne.Škopková, Káčová, Šromotová – Režnarová, Kapcová, K.Hudáková – P.Hudáková.
Branky a nahrávky: 10.Ferenčíková (Enenkelová), 14.Enenkelová (Kiecková), 15.Halfarová (Šupáková), 17.Ďuríková (M.Šponiarová), 47.M.Šponiarová (Planková), 49.Kociánová (Klapitová), 59.Halfarová (M.Šponiarová), 60.Kiecková (Krzywak) - 7.Káčová (Pastušková), 11.Kotzurová (Pastušková), 13.P.Hudáková (Pastušková), 53.Pastušková. Rozhodčí: Drška, Meisner. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 175.

"Rozhodla zřejmě pasáž na konci první třetiny, kdy jsme přišli o vedení 3:1," potvrdil kouč ženského družstva FBC Ostrava Jakub Robenek. "Sice jsme dnes hráli dobře do obrany a holky bojovaly, spokojeni však nejsme s hrou do útoku," podotkl trenér a dodal: "Vzhledem ke zdravotnímu stavu většiny hráček jsme asi o moc víc předvést nemohli."
Hráčky FBC Ostrava v derby proti Vítkovicím sice ztratily na konci úvodní třetiny dvougólové vedení, přesto odcházely do kabiny za stavu 4:3 ve svůj prospěch. Ve druhé části kralovaly na obou stranách obrany a brankářky - ve druhé třetině totiž branka nepadla.
Ve třetí dvacetiminutovce se však gólostroj domácích favoritek přece jen rozjel a čtyřmi góly strhnul skóre ve prospěch Vítkovic. Vítkovice tak uhájily před FBC Ostrava třetí příčku extraligové tabulky a navýšily své vedení na šest bodů.
"Zápas byl emotivní jako vždy a diváci si přišli a své. Florbal bavil a holky na hřišti předvedly výborný výkon," uznal vítkovický trenér Richard Urban.
Komentář trenéra domácích, pana Richarda Urbana: Důležité tři body s FBC, zápas byl emotivní "My se hlavně těšíme na to, až bude po mistrovství světa a budeme se moct pořádně připravovat na play-off. Holkám přejeme hodně štěstí, snad se nám tentokrát vrátí zdravé," přál si Robenek.