Emotivní derby zvládli lépe hráči Ostravy

čtvrtek 8.10.2015 | Michal Chadim

Své úvodní vystoupení v Poháru České Pojišťovny mají za sebou muži ostravského FBC, kteří v rámci pátého kola zajížděli na palubovku Městské sportovní haly v Havířově, kde se utkali proti domácímu Slovanu Havířov. Zápas plný emocí na obou stranách zvládli lépe hráči Ostravy, kteří si tak vybojovali účast v osmifinále.

5., 8.10.2015, 19:00
Slovan Havířov
3:4(MSH Havířov)
Slovan Havířov: Rataj (Renz) - Daniš, Labuz, Gurkovský, Konkolský, Chalupa, Zíka, Kroček, Mrózek, Kozlík, Louda, Kašpar, Posselt, Tomica, Smeták, Gregor, Prorok, Kozelský, Juřica
FBC Ostrava: Klobučník (Laja) - Cirkl, Robenek, Vojtíšek, Trulík, Hromádka, Šimíček, Lipový, Svačinka, Eichner, Dombrovský, Macháček, Zbořil, Pastor, Klečka, Ivan, Komačka

Úvodní třetina pátého kola poháru přinesla velmi atraktivní florbal s mnoha šancemi na obou stranách, na jejichž koncích však kralovali oba gólmani. Přesto to byli domácí, kteří měli v první dvacetiminutovce více šancí a zaslouženě se tak dostali v sedmé minutě do vedení a to zásluhou pohotové střely exostravského Matěje Smetáka. Na další gól si diváci v havířovské městské hale museli počkat až do závěru první třetiny, kdy se z přesilové hry prosadil Václav Gurkovský. Havířov tak první třetinu vyhrál 2:0 a to zcela zaslouženě.

Do druhé třetiny vstoupili ostravští florbalisté o poznání lépe, což se projevilo i na držení míčku na florbalkách. Ostrava začala více napadat, hrát víc kombinačně. Změna taktiky se jim vyplatila, neboť se dočkali hned v druhé minutě snížení z hole Tomáše Vojtíška. O šest minut později to bylo pro hostující hráče už o něco veselejší, když přesilovou hru využil Jakub Robenek.

Osm minut před koncem druhé třetiny si havířovský Jiří Gregor pomohl v souboji za hranici pravidel, což rozhodčí viděli a okamžitě začali signalizovat výhodu pro hostující tým. V té ale bývalí spoluhráči Petr Trulík a Matěj Smeták neudrželi nervy na uzdě, a tak i tyto hráče poslali rozhodčí odpočinout si na trestnou lavici. Ostrava tak dostala výhodu tolik nevídané přesilové hry čtyři na tři, kterou dokázala využít a to zásluhou Tomáše Vojtíška, který svým druhým gólem v zápase dokonal ostravský obrat v druhé třetině. Poslední slovo v této části hry měl ale havířovský Tomáš Daniš, který střelou z levé strany k tyči srovnal skóre utkání. Po čtyřiceti minutách se tak odcházelo do šaten za stavu 3:3.

Poslední třetina byla hodně o emocích na obou stranách. Na hráčích obou týmu bylo vidět, že jakákoliv chyba znamená vyřazení a navíc do toho promluvila i skutečnost, že se hráči velice dobře znají. Rozhodčí měli co dělat, aby hráče a funkcionáře obou týmu uklidnili.

Nakonec měli ve třetí třetině více štěstí ostravští, když zásluhou Petra Trulíka dokázali osm minut před koncem odskočit do vedení. Tento náskok pak i přes závěrečný nápor domácích uhájili a postoupili tak do osmifinále.