FBC Ostrava v Liberci vítězně

sobota 17.9.2016 | Redakce

Hráči FBC Ostrava i Liberce byli při střelecké chuti. Po úderu Böhma do hlavy Adama Zbořila, přišla přesilovka na pět minut, kterou hráči FBC Ostrava využili celkem třikrát.

1.kolo, 17.9.2016, 19:00
Liberec
7:10(2:2, 2:2, 3:6)
Liberec: Klucho Matěj, Procházka Jakub, Bitman Jan, Valeš Radek, Salát Petr, Hůza Pavel, Marek Tomáš, Stránský Milan, Štěpán Jaroslav, Veselý Lukáš, Böhm Lukáš, Baudisch Jan, Blecha Jan, Ferdan Prokop, Šoltys Jan, Böhm David, Hiadlovský Dominik, Strobach Jiří, Kroupa Daniel, Strýček Lukáš
FBC Ostrava: Smeták Matěj, Kezua Georgi, Kuczera Šimon, Trulík Petr, Šebesta Jiří, Lipový Marek, Hrabal Filip, Eichner Dominik, Klobučník Jakub, Svačinka Lukáš, Laja Štěpán, Šimíček Patrik, Graclík Petr, Malajka Wojciech, Chvastek Dominik, Sládek Michal, Klimscha Dominik, Chlebda Lukasz, Heczko Filip, Zbořil Adam
8. Prokop Ferdan (Matěj Klucho), 13. Prokop Ferdan (Radek Valeš), 22. Pavel Hůza (Petr Salát), 36. Tomáš Marek (Petr Salát), 51. Tomáš Marek (Prokop Ferdan), 54. Pavel Hůza (Petr Salát), 57. Tomáš Marek (Prokop Ferdan) - 4. Dominik Eichner (Petr Trulík), 6. Michal Sládek, 28. Filip Hrabal (Dominik Eichner), 30. Matěj Smeták (Filip Heczko), 45. Dominik Chvastek (Patrik Šimíček), 49. Matěj Smeták, 51. Filip Heczko (Petr Trulík), 52. Patrik Šimíček (Dominik Chvastek), 53. Dominik Eichner (Petr Trulík), 60. Dominik Eichner

V první třetině jsme dali dvě rychlé branky, a i když jsem byli aktivní, tak další branky nepřišly. Naopak náš nedůraz v obraně trestal soupeř. A po dvou nahrávkách naslepo mohlo být hůře, ale Laja vždy včas zatáhl za záchranou brzdu.

Na začátku druhé třetiny udeřil soupeř a šel do vedení. Zpět jednobrankové vedení nám vrátil Hrabal a Matěj Smeták. Hra na dvě lajny nese své ovoce. Ve dvanácté minutě se vrací třetí lajna a hrubku Svačinky s Kuczerou soupeř naštěstí nepotrestal. Hodně nám dělají problémy nahazované míče před branku a "krosy" napříč obranou. 15. minuta nahození Liberce, střela z první a je znovu srovnáno.

Třetí třetinu jsme začali lépe my. Škoda, že za brankou Sládek vedl míček se sklopenou hlavou, na velkém brankovišti byl osamocen a připraven střílet Smeták. Náladu jsme si zlepšili v následné minutě, kdy Šimíček nahrál Chvástkovi a ten si vylovil ze soupeřovy sítě svůj suvenýr. Zkrat na straně Liberce je potrestán pětiminutovým trestem. Tento zkrat trestá Smeták z otočky a Heczko střelou z dálky. Poté se naši hráči proměnili v diváky a Laja se mohl po...., třetí dorážku po sobě již nechytil. Ještě v oslabení po nacvičeném signálu umisťuje přesně střelu Šimíček, stav utkání 5:8. V 53. minutě navyšujeme vedení, to, když si povodil brankaře Eichner a nedal mu nejmenší šanci. Pak přišli dvě hrubky na naší straně, které soupeř potrestal. Při první - osamocený střelec na úrovni velkého brankoviště a v druhém případě neubráněný hráč na zadní tyčce. 58:13 soupeř jde do šesti. 59:03 přichází čas Eichnera a jeho dvě nahození z prostoru vlastního velkého brankoviště, to druhé přesnější skončilo v brance soupeře a je hotovo :-)

Komentář trenéra FBC Liberec, pana Krále:"Poměrně hezké florbalové utkání ovlivnilo pětiminutové vyloučení, pak už nebyly síly na zvrat."

Komentář trenéra FBC ČPP Bystroň Group Ostrava, pana Smetáka:"Vydařil se nám vstup do utkání, pak jsme polevili, nakonec rozhodl pětiminutový trest, který byl správně odpískán a zaslouženě jsme vyhráli."