Gólové žně dopadly lépe pro Ostravu

středa 30.10.2013 | Zuzana Košťálová

Doslova gólové žně zažívali hráči v Poháru České pojišťovny. V utkání padlo celkem 17 branek a výhru nakonec mohou slavit hráči Software Ostrava. O vítězi utkání rozhodoval ale až úplný závěr třetí třetiny.

1.kolo, 30.10.2013, 20:00
Rožnov p/R
8:9(6:4, 1:2, 1:3)
Rožnov p/R: Panaš (Obšivač) – Pavlica, Kratochvíl, Barabáš S., Svačinka, Polášek, Knebl, Řeháček, Krhut, Kasl, Velech, Doležel, Plesník, Rýpar, Bártek, Barabáš P., Viktořík, Herman, Štamposký
FBC Ostrava: Turek (9. Krupa) – Plíhal, Švajný, Hudec, Skácel, Rajnec, Trulík, Šimíček, Krzyžanek, Žák, Mertha, Lipový, Klimscha, Kašpar, Gál, Mayer
Branky a nahrávky: 3. Krhut (Pavlica), 4. Velech (S. Barabáš), 8. Knebl (Řeháček), 9. Viktořík (Svačinka), 11. Viktořík (Plesník), 18. Pavlica (Krhut), 31. Štamposký (Velech), 59. Bártek (Svačinka) – 2. Mertha (Plíhal), 7. Mayer (Skácel), 14. Mayer (Krzyžanek), 20. Plíhal (Skácel), 24. Skácel (Šimíček), 39. Mayer (Skácel), 46. Gál (Krzyžanek), 54. Gál, 54. Mayer (Švajný). Rozhodčí: Michal Ďopan a Ondřej Jüngling. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Diváci: 135. Střely na branku: 29:40. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:5, 7:5, 7:9, 8:9.

Už první třetina zápasu nabídla mnoho akcí a také gólů. Skóre otevírali hosté ve 2. minutě přesnou střelou Gabriela Merthy, ale na jeho branku přišla z hole Petra Krhuta brzká odpověď. A o další minutu později se Rožnov mohl radovat z otočení vývoje zápasu, když se k míčku dostal Petr Velech a svou šanci proměnil. Brankář Panaš musel čelit několika nebezpečným ostravským pokusům a byl hodně vidět. Jenomže v čase 6:58 už na střelu Miroslava Mayera nedosáhl a hosté vyrovnali. Záhy si však Rožnov dvěma rychlými góly přebral vedení znovu na svou stranu a odskočil na dvougólový rozdíl. První se trefil Tomáš Knebl, o necelou minutu po něm Josef Viktořík.

Po této brance se Turek odebral z branky hostující svatyně. Díky tomu se do zápasu dostal Krupa, který ale inkasoval také velice brzy po nástupu na hrací plochu. V 11. minutě vstřelil pátou branku Rožnova Josef Viktořík. Software si ve stejném čase vzal oddechový čas, zřejmě aby rozjeté domácí hráče zastavil ve svém konání. O chvilku později se podařilo Miroslavu Mayerovi snížit na rozdíl dvou branek. Jenomže domácí využili volný úder v blízkosti ostravské branky a trefil se Martin Pavlica. Software dokázal ještě zásluhou Jakuba Plíhala snížit těsně před koncem prvního dění.

Prostřední část už tolik divoká nebyla, ale Ostrava musela stále čelit pokusům Rožnova. V čase 23:42 se k míčku dostal Petr Skácel a s dopravením míčku za brankovou čáru neměl problém. Hra se poté trochu uklidnila, ovšem o šance diváci v hale nepřišli. Krupa musel zasahovat proti nebezpečné střele Bártka. Ve druhé polovině zápasu se ale znovu prosadili domácí. K míčku se dostal Zbyněk Štamposký a vsítil tak sedmou branku Rožnova. Od další branky nebyl daleko Rýpar, ale konstrukci ostravské klece těsně minul. Minutu a půl před odchodem do šaten se dokázal prosadit Miroslav Mayer jehož střela Panašovi propadla.

Do závěrečné části tak vstupovala Ostrava s jednogólovou ztrátou. Ostravané nastoupili ve velkém tempu a Panaš se musel hodně ohánět. Na přesnou střelu Ladislava Gála byl ale krátký a Software tak vyrovnal na 7:7. Ostrava dále tlačila Rožnov a ten podlehl v čase 53:13 střele Ladislava Gála. Domácím nepomohl ani oddechový čas, protože 13 sekund po něm se prosadil Miroslav Mayer. Blízko vstřelení gólu byl pak rožnovský Barabáš, ale nastřelil jen tyč ostravské branky. Minutu a půl před koncem třetího dění se o napínavý závěr postaral Lukáš Bártek, který snížil na 8:9. Hra v šesti už ale domácím nepomohla a z výhry se tak mohla radovat Ostrava.

Ybzn2k Macura (1. FBK Rožnov pod Radhoštěm): „Bod by nám za předvedený výkon přinejmenším slušel. V první třetině to byla přestřelka, nicméně ve zbytku utkání nám hosté dali cca 4 branky po našich "taktických" chybách, což jim nakonec stačilo k těsnému vítězství. Snad se nám podaří navázat na náš dobrý výkon v dalším ligovém utkání ve Svitavách."

Jan Holovka (FBC ČPP Software Ostrava): „Jediné, na co se dnes dalo dívat, byla zdravotní sestra domácího týmu, jinak velká pochvala domácímu týmu za předvedený výkon!