Hrabalovi góly dopomohly k obratu a zisku tří bodů

sobota 14.11.2015 | Michal Chadim

V devátém kole Tipsport Superligy zavítali muži do Pardubic, kde i přes nepovedený začátek dokráčeli ke třetímu vítězství v letošním ročníku.

9.kolo, 14.11.2015, 18:00
Pardubice
5:8(5:1, 0:3, 0:4)
Pardubice: Levinský (Víšek) – Oubrecht, Kunt, Šťastný, Janeček, Brychta, Zozulák, Junek, Teichman, Lisa, Bahník, Dlesk, Škeřík, Chmelař, Ďopan, Němeček, Krigovský, Formánek
FBC Ostrava: Laja (21. Klobučník) – Robenek, T. Svačinka, Trulík, Lípový, Hrabal, Dombrovský, Klečka, Šimčík, Vojtíšek, Plíhal, Pastor, Řezáč, Cirkl, Ivan, Komačka, Zbořil
branky: 4. Martin Zozulák, 6. Marek Ďopan, 7. Filip Bahník, 10. Radek Formánek, 18. Marek Ďopan - 15. Filip Hrabal, 21. Jakub Plíhal, 33. Tomáš Svačinka, 34. Filip Hrabal, 44. Filip Hrabal, 50. Filip Hrabal, 52. Filip Hrabal, 56. Petr Trulík; rozhodčí: Pavel Hála - Martin Kotala; vyloučení: 2:2 + Jakub Plíhal 5; využití: 4:2; diváků: 428; zásahy brankářů: Jakub Levínský 41 - Štěpán Laja 12, Jakub Klobučník 28; po třetinách: 5:1, 0:3, 0:4;

Úvod utkání florbalistům Ostravy příliš nevyšel, neboť se v něm dopustili plno chyb a nedisciplinovanosti. Té první se dopustil už ve třetí minutě Jakub Plíhal, který si v souboji s Formánkem počínal příliš tvrdě, za což byl poslán nedobrovolně si odpočinout na pět minut.

Pětiminutové vyloučení využili Pardubice dokonale, neboť se postupně trefili Martin Zozulák, Marek Ďopan a Filip Bahník. Domácí se díky dokonale využité přesilové hře dostali do herní pohody, Ostravu zatlačili a nepustili do vážnějších šancí. Tím si vytvořili tlak, z kterého svůj náskok navýšili a to zásluhou Radka Formánka, který střelou tahem dokázal prostřelit Laju.

Klíčovým mužem dnešního utkání byl ostravský Filip Hrabal, který využil chyby Dleska ke snížení. Radost Ostravy ze snížení, ale netrvala příliš dlouho. Hned vzápětí totiž Tomáš Vojtíšek hrál na zemi, čímž se provinil proti pravidlům a obdržel dvouminutový trest. Stejně jako v předcházejícím případě i tuto přesilovou hru domácí využili zásluhou Marka Ďopana, díky kterému odskočili znovu na rozdíl čtyř branek.

Trenér Smeták musel o přestávce asi hodně promluvit hráčům do duše, neboť po přestávce na hřišti nastoupil úplně jiný tým. Své zaváhání z úvodu první třetiny odčinil hned po osmapadesáti sekundách druhé půle Jakub Plíhal, který přesnou střelou z blízkosti překonal pardubického gólmana.

Klíčový okamžik druhé třetiny nastal na konci dvaatřicáté minuty, ve které nejprve fauloval Adam Štastný a při následné výhodě přišel druhý faul od Radka Formánka. Díky tomu dostali ostravští florbalisté výhodu dvouminutové přesilové hry pět na tři, kterou využili dvojnásobně díky přesné trefě Tomáše Svačinky a Filipa Hrabala.

Před poslední třetinou tak držely Pardubice jednobrankové vedení 5:4.

Třetí třetina se klidně mohla pojmenovat na třetinu Filipa Hrabala. Ten třemi góly dokonal ostravský obrat a zároveň tak pomohl svému týmu ke třetímu vítězství v letošní sezóně. V samotném závěru mohl Hrabal přidat ještě šestou branku, ale rozhodl se kolegiálně přihrát Petrovi Trulíkovi, který tak tak upravil na konečných 8:5 pro ostravský tým.