I přes dobrý výkon muži na Tatran nevyzráli

neděle 25.10.2015 | Redakce

V rámci šestého kola přivítali muži na své palubovce florbalisty Tatranu Střešovice. O výsledku tohoto utkání rozhodly přesilové hry a povedená poslední třetina, ve které Tatran Ostravě utekl a dotáhl zápas do vítězného konce

6.kolo, 25.10.2015, 18:00
3:7(0:1, 3:2, 0:4)
Střešovice
FBC Ostrava: Laja (21.Klobučník) – Robenek, T. Svačinka, L. Svačinka, Trulík, Hromádka, Macháček, Lipový, Hrabal, Eichner, Dombrovský, Šimíček, Klečka, Vojtíšek, Pastor, Cirkl, Ivan, Komačka, Zbořil.
Střešovice: Kafka (Rebro) – Heřmanský, Kubovič, Mayer, Fořt, Jan Kolísko, Jiří Kolísko, M. Vávra, Gruber, Fridrich, Vašíček, Nenonen, Beneš, O. Němeček, Svoboda, Vítovec, Řehoř, Ullmann.
branky: 28. Tomáš Vojtíšek, 39. Jakub Robenek, 40. Dominik Eichner - 13. Ondřej Vítovec, 28. Miroslav Mayer, 34. Jiří Kolísko, 43. Milan Fridrich, 47. Miroslav Mayer, 58. Marek Beneš, 60. Martin Kubovič; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 4:5; využití: 2:2; diváků: 172; zásahy brankářů: Štěpán Laja 24 - Tomáš Kafka 15; po třetinách: 0:1, 3:2, 0:4;

Výhra se však Tatranu nerodila vůbec lehce, úvodní akce totiž všechny končily u gólmana domácích Lajy. První branka padla až ve 13. minutě, kdy svou přesilovkovou střelu umístil přesně Vítovec. Šance na vyrovnání si domácí ještě do pauzy vytvořili, ovšem Kafka ukázal své brankářské schopnosti a několik pokusů včetně úniku Cirkla zlikvidoval.

Když na začátku druhého dějství neuspěla dvojice Grubera s Mayerem, na gól se čekalo až do 28. minuty. Za obranou zůstal v oslabení sám právě druhý jmenovaný a bylo to 0:2. Snížení na sebe nenechalo dlouho čekat, do minuty zužitkoval početní výhodu nekompromisní ránou Vojtíšek.

Vyrovnat mohl Eichner, svůj únik ale neproměnil. A tak se radovali Tatranští, kdy střela Kolíska z úhlu skončila v síti. V posledních dvou minutách ale Ostravané dvakrát udeřili a srovnali. Nejprve se trefil Robenek, následně nahrávku zpoza branky uklidil za Kafku Eichner.

Třetí část ale patřila Tatranu, který ukázal, proč je v zápase favorit. Po gólech Fridricha, jenž uklidil svou střelu pod břevno, přesném pokusu Mayera, ve zmatku nejlépe se orientujícího Beneše a do prázdné branky jistícího Kuboviče svítilo po šedesáti minutách na ukazateli skóre 3:7.

Martin Smeták, trenér FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: " Podali jsme dobrý výkon, soupeř byl těžký. Myslím si, že jsme sahali po bodu, ale nezkušenostmi a zbytečnými fauly jsme dostali soupeře do vedení. Za výkon si mužstvo zaslouží díky."

Jiří Jakoubek, trenér Tatran Omlux Střešovice: " Skvělá první třetina, ale po přestávce naběhlo na hřiště totálně hloupé družstvo. Ve třetí třetině jsme zúročili zkušenosti a začali opět hrát."