I přes opětovný dobrý výkon ani napodruhé muži na Tatran nevyzráli

neděle 6.12.2015 | Redakce

Ostravské FBC v rámci 13. kola Tipsport Superligy navštívilo palubovku úřadujícího mistra. Tatran ze Střešovic byl před začátkem utkání považován za favorita, jenže Ostravané neprodali svoji kůži lacino a o vydřených třech bodech museli rozhodnout až v závěru poslední periody.

13.kolo, 6.12.2015, 16:00
Střešovice
9:6(1:1, 4:2, 4:3)
Střešovice: Rebro (Kafka)-Heřmanský, Deutsch, Fořt, Mühlfait, Beneš, Vítovec, Řehoř, Ullman- Kubovič, Meliš, Kolísko Jiří, Kolísko Jan, Vávra, Gruber, Fridrich, Nenonen, Němeček, Svoboda
FBC Ostrava: Laja (Klobučník)- Svačinka, Lipový, Plíhal, Komačka, Zbořil- Trulík, Šimčík, Hrabal, Šimíček, Klečka, Vojtíšek, Pastor, Řezáč, Cirkl, Ivan.
branky: 16. Petr Heřmanský, 35. Marek Beneš, 35. Marek Vávra, 35. Jan Řehoř, 38. Jiří Kolísko, 45. Marek Deutsch, 54. Jiří Kolísko, 57. Milan Fridrich, 59. Marek Beneš - 8. Filip Hrabal, 33. Tomáš Svačinka, 40. Petr Trulík, 44. Petr Trulík, 46. Filip Hrabal, 54. Petr Trulík; rozhodčí: Petr Černý - Jiří Janoušek; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 88; zásahy brankářů: Michal Rebro 19 - Štěpán Laja 36; po třetinách: 1:1, 4:2, 4:3;

V první třetině stála produkce střel na straně domácích, kteří během dvaceti minut vypálili na gólmana Laju hned osmnáctkrát. Strážce ostravské svatyně se předváděl v tom nejlepším světle a pustil za sebe jediný projektil, jenž padl v 16. minutě jakožto odpověď na dřívější otevření brankového účtu z hole Filipa Hrabala.

Přestřelka se naplno rozjela až s úvodním hvizdem druhé etapy, kdy se hostující družstvo dostalo opět do mírného vedení, ale následná smršť Střešovických naprosto ochromila všechny členy hostující sestavy. Před třetí částí duelu svítilo na tabuli skóre 5:3 ve prospěch svěřenců Jiřího Jakoubka, jež nechtěli před závěrečným dějstvím za žádných okolností připustit vznik komplikací.

Nicméně potížím se úplně nevyhnuli. I když přidali další čtyři trefy, Ostrava se hned třikrát dostala do kontaktu a situace byla poměrně napjatá. Za stavu 7:6 pro domácí ale vzal na sebe veškerou zodpovědnost velezkušený Milan Fridrich a osmým gólem nejspíše zlomil soupeřův odpor.

V předposlední minutě už Marek Beneš pouze stvrdil výhru Pražanů, jimž vítězství pomohlo ve stíhání odskočených protivníků na čele Tipsport Superligy.