Individuální chyby stáli muže zápas proti Otrokovicím

úterý 17.11.2015 | Michal Chadim

V rámci desátého kola Tipsport Superligy zavítali na palubovku ostravské ČPP Arény florbalisté Otrokovic, které hlavně díky trestáním chyb domácích dokázali v Ostravě uspět a odvést si domů tři body za vítězství.

10.kolo, 17.11.2015, 18:00
5:8(2:2, 0:4, 3:2)
Otrokovice
FBC Ostrava: Klobučník (Laja) – Robenek, Svačinka, Trulík, Lipový, Hrabal, Dombrovský, Klečka, Šimčík, Vojtíšek, Plíhal, Pastor, Řezáč, Cirkl, Ivan, Komačka, Zbořil
Otrokovice: Michajlovič (Malina) – Blizňák, Volek, Vaněk, Krchňáček Pavel, Ťopek, Večeřa, Kostka, Nagy Michal, Malina, Kováč, Nagy Martin, Graclík, Sovják, Krchňáček Martin, Kořený, Petřík, Hrdina.
branky: 5. Tomáš Svačinka, 6. Petr Trulík, 42. Jakub Robenek, 44. Jakub Robenek, 50. Petr Trulík - 16. Tomáš Sovják, 20. Václav Večeřa, 22. David Hrdina, 28. Martin Nagy, 38. Martin Krchňáček, 40. Karel Ťopek, 57. Matěj Kostka, 59. Matěj Kostka; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 4:2; využití: 1:1; diváků: 91; zásahy brankářů: Jakub Klobučník 18 - Radovan Michajlovič 10; po třetinách: 2:2, 0:4, 3:2;

Úvod utkání Ostravy proti Otrokovicím vyšel lépe domácím, kteří dvěma góly Tomáše Svačinky a Petra Trulíka se dostali v zápase docela rychle do vedení. Tlak domácích z úvodu utkání ale brzy opadl. Na domácí straně se začaly množit problémy s rozehrávkou a díky tomu tak začaly dělat chyby, které hosté trestaly. Ještě v první třetině se jim díky tomu podařilo zásluhou Tomáše Sovjáka a šťastným gólem Václava Večeři vyrovnat.

Průběh druhé třetiny plynule navázal na třetinu předcházející, neboť domácí hráči si nedokázali vůbec přihrát a kupili chybu za chybou, které soupeř dokázal opět potrestat.

Hned v druhé minutě se prosadil David Hrdina, který tak dokonal otrokovický obrat. O čtyři minuty další branku přidal v přesilové hře Martin Nagy. Další góly pak hosté přidaly až v samém závěru, když nejprve prostřelil Klobučníka Martin Krchňáček a posléze v poslední minutě Karel Ťopek.

Poslední dějství mělo dvě podoby. Ta první, které trvala prvních deset minut, patřila hráčům Ostravy. Ti začali více hrát, lépe si přehrávat a vytvářet si díky tomu více šancí, z kterých pramenily góly v hostující bráně. Dvěma góly se nejprve prosadil Jakub Robenek a posléze na rozdíl jediné branky snížil dokonce Petr Trulík. Vyrovnání na florbalce měl pak Jakub Plíhal, ale ten z blízka hostujícího gólmana překonat nedokázal. Tahle šance domácí hráče musela hodně mrzet, neboť hned vzápětí prakticky z prvního většího protiútoku hosté zásluhou Matěje Kostky utekly v zápase znovu do dvoubrankového vedení, který tak uťal domácí závěrečný tlak.

Po obdržené sedmé brance domácí hráči vrhli své šance do útoku a odvolali brankáře. Bohužel ale neudrželi míček, který se dostal k Matějovi Kostkovi, který osmým gólem do prázdné brány definitivně rozhodl o utkání.

Otrokovice tak v Ostravě vyhrály 8:5 a odvážejí si hlavně díky druhé třetině domů tři body za vítězství.