K vítězství žen chyběl kousek - rozhodovalo prodloužení

neděle 16.3.2014 | Petr Blakala

Ženy ostravského FBC se pokoušely ve druhém utkání play-down vyrovnat stav série. V nedělním utkání již prohrávaly 0:3, jenže zbraně nesložily a vyrovnaly pár minut před koncem třetí třetiny. Zlom zápasu přišel až v prodloužení, kdy za Vinohrady skórovala Macurová. Stav série: 0:2.

PD2, 16.3.2014, 13:00
3:4p(0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)
Vinohrady
Ostrava: Kouřilová – Vicianová, Stankušová, Kahánková, Kiecková, Ursiniová, Matějová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Nováčková, Theuerová, Kovalská, Kalnayová, Nguyenová, Szczurová, Némethová
Vinohrady: Obselková – Petřeková, Lehutová, Macurová, Schwarzová, Javorská, Sladkovská, Tvrzníková, Samake, Reichová, Kotíková, Šádková, Trunečková, Valášková, Komorousová, Čermáková, Strejcovská, Bartošová, Honzová
Branky a nahrávky: 37. Némethová (Vicianová), 53. Kiecková (Škopková), 57. Kiecková (Nováčková) – 7. Komorousová, 25. Honzová (Čermáková), 36. Komorousová (Macurová), 66. Macurová. Rozhodčí: Jan Drška, Jiří Meisner. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 75. Střely na branku: 26:29. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4.

Úvodní třetina přinesla divákům, kteří zamířili po poledni na ČPP Arénu pouze jednu branku. Bylo to v polovině 7. minuty, kdy míček dostala za brankovou čáru ostravské svatyně Tereza Komorousová, která touto trefou zařídila vedení svého týmu. Poté mohla ještě navýšit rozdíl ve skóre Reichová, jejíž střelu si pohlídala pozorná brankářka Ostravy. Do konce první dvacetiminutovky se již nic vážného nestalo, a tak se hráčky rozešly do šaten za stavu 0:1.

Začátek druhé periody se vydařil lépe opět Vinohradům, jelikož ve 25. minutě navyšovala vedení pražského týmu Petra Honzová. Pár minut na to byla vyloučena ostravská Vicianová, jenže hostující florbalistky nedokázaly početní převahu využít. Ve 36. minutě vsítila třetí branku Vinohrad Tereza Komorousová, pro kterou to byla již druhá trefa v tomto utkání. Ostravanky se přece jen dočkaly snížení - Simona Némethová po přihrávce Vicianové umístila míček k bližší tyči.

V prvních deseti minutách třetího dějství se nic závažného nestalo. Snížení na jednobrankový rozdíl přišel ke konci 53. minuty, kdy se ujala přízemní střela Romany Kieckové. Ta samá hráčka zařídila i vyrovnávací branku, která přišla z počátku sedmapadesáté minuty. Na řadu tedy přišlo prodloužení.

V druhé minutě prodloužení přišla na řadu střela Macurové, jejíž dalekonosná střela měla správný směr, ale za brankovou čáru se nedostala. O pár vteřin později to zkoušela na Obselkovou Némethová - ale taky bez úspěchu. V čase 65:38 prováděla trestné střílení Vinohrad Zuzana Macurová a s touto šancí naložila nejlíp, jak se jen dalo. Tímto zařídila druhé vítězství Královských Vinohrad. Série se přesouvá do Prahy za stavu 0:2.

Nejlepší hráčky utkání: Tereza Komorousová (Vinohrady) - Romana Kiecková (Ostrava).

Jakub Robenek (FBC ČPP BONUSIA Ostrava): „Obrovská škoda, i za nepříznivého stavu jsme se nevzdaly a tým ukázal obrovské srdce. Holky si dokázaly, že otočit zápas není nic nemožného. Teď nás čeká totéž v celé sérii."

Vilém Svoboda (TJ X3M Sokol Královské Vinohrady): „Dnes jsme dvojnásob vyhrály se štěstím, děkujeme soupeři a Ostravě za pohostinnost za celý víkend a snad jim to po organizační stránce oplatíme v Praze. Série je stále otevřená, děkujeme soupeři za utkání"