K výhře pomohlo i nastudování soupeře

pondělí 26.9.2016 | VG

Televizní dohrávka 2. kola superligy florbalistům FBC ČPP Bystroň Group Ostrava vyšla. Byť s Otrokovicemi prohrávali 0:2 a 1:3, nakonec zvítězili 4:3.

2.kolo, 26.9.2016, 18:00
4:3(0:1, 3:2, 1:0)
Otrokovice
FBC Ostrava: Smeták Matěj, Kezua Georgi, Kuczera Šimon, Trulík Petr, Šimčík Václav, Šebesta Jiří, Lipový Marek, Hrabal Filip, Eichner Dominik, Klobučník Jakub, Svačinka Lukáš, Laja Štěpán, Šimíček Patrik, Graclík Petr, Malajka Wojciech, Chvastek Dominik, Sládek Michal, Klimscha Dominik, Heczko Filip, Zbořil Adam
Otrokovice: Zatloukal Jakub, Sovják Tomáš, Uhrinovský Lukáš, Olbert Tomáš, Ťopek Karel, Jurčík Pavel, Zapletal Marek, Vyoral Dominik, Koníček Miroslav, Čevela Ondřej, Kostka Matěj, Nagy Martin, Majrich Kevin, Szweda Martin, Pančocha Adam, Nagy Michal, Krchňáček Martin, Petřík Lukáš, Hrdina David, Michajlovič Radovan
22. Dominik Eichner, 33. Dominik Eichner, 39. Adam Zbořil, 44. Wojciech Malajka - 1. Marek Zapletal, 21. Michal Nagy, 23. Martin Krchňáček

Čekali jsme vyrovnané utkání. S Otrokovicemi jsme přibližně na stejné úrovni, takže se to dalo očekávat," pronesl asistent trenéra FBC Ostrava Jan Holovka.
Soupeři vyšel v Ostravě start první i druhé třetiny. Pokaždé v úvodní minutě skóroval. Domácí tak prohrávali ve 21. minutě 0:2. "Nebylo to jednoduché, ale drželi jsme se naší hry a věřili jsme, že to otočíme, což se i stalo. Měli jsme trošku nastudované jejich hráče, takže jsme věřili, že to vyjde," líčil Holovka. Za domácí nejprve snížil Dominik Eichner, když využil po dvou vteřinách početní přesilovku šikovně provedeným trestným úderem. Vzápětí se domácí radovali z vyrovnání, ale předčasně. Rozhodčí branku neuznali. "Mrzelo nás to, ale s tím nic neuděláme. Rozhodčí stál před hráčem a neviděl to. Myslím, že gól to byl regulérní. Míček padal shora, hráče trefil a spadl do branky. Oni reklamovali výskok, náš hráč šel do špiček, ale výskok to nebyl," popisoval situaci Holovka.
Chvíli poté domácí zmrazil třetí gól otrokovických Panterů. Naději pro FBC Ostrava probudil znovu Dominik Eichner, který v polovině utkání snížil z proměněného trestného střílení.
Ještě do druhé přestávky vyrovnal Adam Zbořil a po pauze otočil skóre ve prospěch domácích Wojciech Malajka. Tým FBC Ostrava pak hrál dvě přesilovky, ale pojistku v podobě další branky nepřidal. "Tam jsme měli rozhodnout, ale nehráli jsme to, co trénujeme. Nevím proč, asi na kluky dolehla atmosféra, a chtěli to rozhodnout sami. Bylo vidět, že někteří se snažili za sebe až moc. Dopadlo to dobře, ovšem musíme na tom pracovat dále," poznamenal Holovka.
Domácí pak přežili jedno oslabení i závěrečné dvouminutové power play v podání Otrokovic. S vypršením hracího času odpálil Adam Zbořil míček na tribunu a domácí se mohli radovat. "Mít plný počet bodů po dvou kolech je super, klukům to pomůže hlavně psychicky, zvedne se jim sebevědomí. Je to výborné do dalších zápasů, protože nás teď nečekají lehcí soupeři," zakončil Holovka.

Komentář trenéra domácích Martina Smetáka: Vyrovnaný zápas od začátku do konce. Otrokovice mají zkušený tým, který spolu dlouho hraje. Věděli jsme o tom, a proto naši hráči museli hrát obětavě a dá se říct, že tím jsme je porazili.

Komentář trenéra hostů Karla Ševčíka: Věděli jsme, že to bude těžké a urputné utkání. Byli jsme dobře připraveni. V první polovině zápasu, jsme plnili vše, co jsme měli na sto procent. Bohužel, jsme dostávali góly po individuálních chybách. V závěru jsme soupeře dostali pod velký tlak, ale bohužel jsme neproměnili několik vyložených šancí a to nás stálo cenné vítězství.