Klobučník vychytal druhé nájezdy, Ostrava je po vítězství 2:1 ve finále!

sobota 15.8.2015 | Redakce

Ostrava hrála semifinále proti mladíkům z Könizu, celou dobu předváděla skvělý týmový výkon, což jí také zařídilo vedení. To vydrželo až do času 39:42, kdy Köniz srovnal. Následovaly nájezdy, ten jediný proměnil Filip Hrabal, a tak se Ostrava dostala do finále!

Semifinále, 15.8.2015, 16:30
Köniz U21
0:1sn(0:0, 0:1)
Köniz U21: Genhart (Körner, Wyss) – Gurtner, Haldemann, Herzog, Simon Hutzli, Stefan Hutzli, Vischer – Rolli, Ruh, Schneider, Zaugg, Baumann, Bigler, Garbely, Grossrieder, Hachen, Lederberger, Maurer, Müller, Oester, Schulthess
FBC Ostrava: Klobučník (Plíhal) – Cirkl, Eichner, Graclík, Komačka, Řezáč, Zbořil – Hrabal, Ivan, Klečka, Mertha, Michalík, Pastor, Robenek, Smeták, Vojtíšek
Branky a nahrávky: 40. Bigler (Zaugg) – 28. Vojtíšek. Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Průběh utkání: 0:1.

Začátek utkání nebyl nijak zajímavý, mladíci z Könizu se snažili hrát velmi aktivně, ale žádnou šanci nevymysleli. Ostrava si v osmé minutě vypracovala velmi zajímavou šanci, ale Petr Pastor minul odkrytou branku. Ve 12. minutě s jistotou zasáhl brankář Klobučník proti střele Silvana Oestera. Minutu poté se Ostrava dostala po chybné rozehrávce soupeře do dvou rychlých akcí. Nejprve pálil Robenek, poté Vojtíšek, ani jeden si však na brankáře nepřišel. Devatenáctá minuta přinesla šance na obou stranách. Nejprve se Graclík ve skvělé příležitosti nedokázal trefit tak, jak by si sám přál, poté se švýcarští hráči dostali do rychlé akce, ale Klobučníka zachránila branková konstrukce.

První polovina nám tak branku nenabídla, přesto si však ostravští něco do druhého poločasu přinesli. 72 vteřin přesilové hry. Z té však nedokázali nic vytěžit. V osmadvacáté minutě se na středu hřiště objevil zcela osamocený TOMÁŠ VOJTÍŠEK, který vyslal fantastickou střelu do horního rohu branky - 1:0! Köniz poté hrál velmi dobře dopředu, avšak ostravští velkou obětavostí nedovolili srovnání skóre. Ve třicáté minutě se český celek dostal do rychlého kontru, ale Filip Hrabal z dobré pozice pouze přestřelil. Ve třiatřicáté minutě se do velké šance dostal Robenek, ale při zakončení byl faulovaný a o míček přišel. Nutno dodat, že rozhodčí faul neodpískal. Pět minut před koncem vyslal Baumann zajímavou střelu, ale Klobučník měl branku dobře postavenou, a tak se míček zastavil pouze na tyčce. Aby toho nebylo málo, o 20 vteřin později se do rychlého brejku prodral Robenek, ale i on nastřelil tyčku! Köniz se v závěru zápasu snažil vynutit tlak, avšak branku ne a ne vstřelit. Necelé 2 minuty před koncem se Jan Zaugg dostal k odraženému balónku, ale nedokázal ho zamést za záda brankáře Klobučníka, míček pouze poskakoval na čáře!

Osmnáct vteřin před koncem se švýcarskému celku bohužel podařilo vyrovnat! Po nahrávce Zaugga se prosadil Janosch Bigler. Zápas tak dospěl do nájezdů! Jako první zkusil tuto dovednostní disciplínu Tomáš Vojtíšek, ale na brankáře si nepřišel. Na druhé straně neproměnil nájezd ani Tobias Baumann. Ve druhé sérii při nájezdu nešťastně utekl míček Filipu Hrabalovi, avšak ani Zaugg na druhé straně neskóroval. Třetí sérii začal Jakub Robenek, brankáře si výborně položil, ale chybělo mu mírné štěstíčko v zakončení. Na druhé straně Klobučník výtečně vychytal Yanna Rutha, a tak se jela čtvrtá série. Zodpovědnost za nájezd na sebe vzal Tomáš Vojtíšek, trefil však pouze břevno. Rozhodnout mohl Tobias Baumann, ten ale netrefil branku. Podruhé zkusil své štěstí Robenek, ale Köniz opět zachránila branková konstrukce! Na druhé straně se neprosadil ani Zaugg, šestá série byla před námi. K nájezdu se vydal FILIP HRABAL a nádhernou kličkou do bekhendu poslal Ostravu do vedení 1:0! Yann Ruth na druhé straně musel dát, což se nestalo, neboť Klobučník reflexivně zasáhl.

Ostrava zvítězila po nájezdech 2:1 a postoupila do finále!