Králem Ostravy se staly Vítkovice

středa 28.10.2015 | Michal Chadim

I ve svátek měli napilno florbalisté, na které čekalo sedmé kolo Tipsport Superligy, ve kterém mužskou část čekalo tolik očekávané ostravské derby proti Vítkovicím. Florbalisté rytíře Vítka svůj zápas zvládli na jedničku, neboť mužům nedaly příliš šancí a v poklidu si dokráčeli pro tolik ceněné vítězství.

7.kolo, 28.10.2015, 17:15
Vítkovice
7:1(1:0, 2:0, 4:1)
Vítkovice: Souček (Lupták) – Petr Jankulár, Jan Šebesta, Řezanina, Nehera, Vilím, Rýpak, M. Jakubec, Gál, Švajný, Hájek, Pešat, Brauer, Hubálek, Jastřembský, Matejčík, Delong, Jurdzin.
FBC Ostrava: Laja (Klobučník) – Robenek, T. Svačinka, L. Svačinka, Trulík, Hromádka, Macháček, Lipový, Hrabal, Eichner, Dombrovský, Šimíček, Klečka, Vojtíšek, Pastor, Cirkl, Ivan, Komačka, Zbořil.
branky: 14. Petr Jankulár, 27. Lukáš Hájek, 33. Jan Šebesta, 42. Lukáš Řezanina, 47. Marek Matejčík, 49. Marek Bräuer, 54. Martin Nehera - 44. Jakub Robenek; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 410; zásahy brankářů: Lukáš Souček 14 - Štěpán Laja 30; po třetinách: 1:0, 2:0, 4:1;

Bitva o florbalového  krále Ostravy sezóny 2015/206 byla v první třetině hodně vyrovnaná. Oba týmy předváděly hru plnou nepřesností. I když u míčku byly častěji muži Vítkovic, tak se nedokázali prosadit, neboť Ostravu dokázal několikrát podržet jejich brankář Laja, který se v tomto zápase mezi tři tyče postavil v nejvyšší soutěži po dvěstěpadesáté. I přes výborné výkony, které v první třetině Laja předvedl, se domácí hráči přeci jednou v první třetině mohli radovat, a to zásluhou Petra Jankulára, který se prosadil nenápadnou střelou z dálky.

Od druhé třetiny Vítkovice přidaly na aktivitě, což se razantně projevilo i na průběhu utkání. Nejspíš klíčový okamžik zápasu se uskutečnil v osmadvacáté minutě, ve které se Vítkovicím podařilo přidat druhý gól ve vlastním oslabení. Ostrava při této početní výhodě má v letošním ročníku nepříznivou bilanci, neboť už v letošním ročníku už při přesilové hře inkasovalo celkem počtvrté ze sedmi utkání. Domácí hráči tento gól výkonnostně nabudil k obrovskému tlaku, který v druhé třetině proměnili v další gól. Ten proměnil svým druhým gólem v zápasu Jan Šebesta.

Třetí třetina byla střelecky úrodná. Podle očekávání Vítkovice svůj tlak ještě zesílily, na což Ostrava už odpovědět nedokázala. Florbalisté " rytíře Vítka " toho dokázali využít k postupnému navýšení svého vedení, který se zastavil až na sedmi brankách v soupeřově síti. Jedinou branku útěchy ostravského FBC zaznamenal vedoucí muž kanadského bodování Ostravy JAKUB ROBENEK.

Vítkovice tak ovládly první soutěžní měření sil a zaslouženě v tabulce odskočily právě Ostravě na rozdíl čtyř bodů. Příští zápas s Vítkovicemi se odehraje 11. 11. 2015 na půdě FBC. Půjde o měření sil v poháru České Pojišťovny.

Jan Vavrečka, trenér 1. SC Vítkovice Oxdog: " Konečně se nám podařilo odehrát celých 60 minut v konstantním tempu. Výrazné zlepšení v obranné hř. V útoku pořád stejná písnička, musíme zapracovat na zakončení, Děkujeme vynikajícím divákům, kteří vytvořili skvělou atmosféru. Děkujeme soupeři za zápas."

Martin Smeták, trenér FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: " Dnešní utkání jsme si prohráli svým přístupem hlavně starších a zkušených hráčů, kteří neodevzdali ani 80%. Nejsme na tom sice florbalově tak jako Vítkovice, ale není možné abychom nejezdili po zadku a alespoň to neodbojovali."