Královnami Ostravy se staly opět Vítkovice

neděle 22.11.2015 | Redakce

Ženský tým má za sebou polovinu extraligové sezóny a čeká je reprezentační pauza před MS ve Finsku. Posledním extraligovým zápasem, který ženy odehrály, byl zápas ze všech nejemotivnější, neboť se v něm utkaly proti městským rivalkám z Vítkovic. Ty si zápas ovládly a dotáhly do vítězného konce a uhájily tak post královen Ostravy.

11.kolo, 22.11.2015, 14:30
0:9(0:3, 0:2, 0:4)
Vítkovice
Ostrava: Holubová (Košťálová) – Kahánková, Pištěková, Wolfová, Podroužková, Šuranyiová, Voláková, Viciánová, Škopková, Lichnová, I. Paloncyová, Režnarová, Kajfoszová, Stankušová, Rakowská
Vítkovice: Vávrová (Kubíčková) – M. Šponiarová, Hložanková, Šrotová, Halfarová, Pantělejevová, Kiecková, Ferenčíková, Niemcová, Mandátová, Pastušková, Z. Šponiarová, Enenkelová, Kociánová, Martináková, Šupáková, Vobořilová, K. Paloncyová, Lankinenová
branky: 8. Romana Kiecková, 15. Ivana Šupáková, 17. Michaela Šponiarová, 28. Michaela Šponiarová, 37. Adéla Pantělejevová, 44. Klára Kociánová, 50. Zuzana Halfarová, 53. Michaela Šponiarová, 57. Romana Kiecková; rozhodčí: Michaela Konečná - Veronika Wienerová; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 103; zásahy brankářů: Tereza Holubová 10 - Šárka Vávrová 4; po třetinách: 0:3, 0:2, 0:4;

Od prvních minut zápasu jasně diktovaly tempo hry vítkovické hráčky. Důsledná ostravská obrana však dlouho nedovolila větší šanci soupeřek. Ovšem přesné přihrávky a pohledné kombinace hostů vedly v osmé minutě k první brance zápasu. Tu si připsala bývalá útočnice FBC Ostrava Romana Kiecková, když se míček po její střele se štěstím odrazil za záda Holubové. Ostravanky se dostávaly do ojedinělých střeleckých šancí, ty však postrádaly na přesnosti. Vítkovicím se ale kombinační hra dařila, výsledkem byly další dvě branky v síti domácích.

Ani ve druhé části neměly Vítkovice jednoduchý přechod přes ostravskou obranu. Ve 28. minutě se to podařilo Michaele Šponiarové, pro níž to byl druhý gól v zápase. Za Ostravu se do šance dostaly například Režnarová s Ivanou Paloncyovou, ovšem jejich pokusy byly buď nepřesné anebo mířily do Vávrové. Ostravské zaváhání v obraně pak dokázala využít Adéla Pantělejevová a navyšovala na 5:0.

Hráčky Bonusie naběhly do závěrečné dvacetiminutovky s velkou chutí a bylo na nich vidět, že chtějí se stavem utkání něco udělat. Naneštěstí pro ně se to však nedařilo. Své šance spálila například Wolfová, po ní také Pišteková, která měla před sebou jen brankářku, ale z bezprostřední blízkosti trefila právě ji. Chyby Ostravy v obraně pak Vítkovice náležitě trestaly. Nejdříve se prosadila Klára Kociánová a ve vlastním oslabení pak Zuzana Halfarová vstřelila sedmou branku. I když FBC statečně bojovalo od pozice brankářky přes obranu až po útok, na technicky vyspělejší Vítkovice to nestačilo. A nakonec si odnesly příděl devíti branek.

Nejlepší hráčky utkání: Šárka Vávrová (VIT), Zuzana Šuranyiová (OVA).