Muži doma utržili vysokou porážku

pátek 15.11.2013 | Zuzana Košťálová

V páteční večer vyzvala Ostrava na domácí půdě hráče z Bohemians Praha. Ačkoliv se domácí jako první gólově prosadili a chvíli vedli, Bohemka dokázala utkání otočit ve svůj prospěch a vyhrát v konečném poměru 3:8.

11.kolo, 15.11.2013, 18:00
3:8(1:1, 0:2, 2:5)
Bohemians
FBC Ostrava: Krupa (50.Turek), Komačka, Krzyžanek - Plíhal, Šešulka - Klimscha, Vítovec - Skácel, Hanic, Šelmeci - Mertha, Švajný, Lipový - Kašpar, Gál, Šimíček - Hudec, Trulík
Bohemians: Rytych - Kisugite, Forman - Čihák, Chlumský - Zezulka - Šimek, Bagin, Šárka - Kopecký, Kordoš, Höffer - Zapletal, Poláček, Kozák
Branky a nahrávky: 15. Šelmeci (Krzyžanek), 43. Plíhal (Šimíček), 59. Krzyžanek (Skácel) – 16. Šimek (Šárka), 28. Kopecký (Höffer), 39. Zapletal (Poláček), 41. Šárka (Bagin), 46. Kisugite (Šimek), 47. Šimek (Bagin), 49. Kozák (Bagin), 60. Šimek (Šárka). Rozhodčí: Jan Kadlec a Marek Kadlec. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 105. Střely na branku: 28:21. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:7, 3:7, 3:8.

První šanci měli Ostravští, kteří se ihned po úvodním buly tlačili do koncovky. Avšak nedokázali se prosadit. Hra se přelévala ze strany na stranu a do šance se dostal také hostující Kopecký, který však nedokázal míček usměrnit do odkryté klece. Skóre se otevíralo až v patnácté minutě, kdy se k míčku dostal Radim Šelmeci a přesnou střelou se trefil za záda Rytycha. O necelé dvě minuty později ale Bohemka dokázala odpovědět. Ostravané neuhlídali Martina Šimeka a ten tak sebral Ostravě vedení. Ke konci třetiny pak ostravský Šelmeci orazítkoval tyč branky hostů, ale k žádné další velké akci už nedošlo.

Do dobré střelecké pozice se v prostřední části dostal Švajný, ale Rytych proti němu vytáhl několik skvělých zákroků a nedal mu šanci. I na druhé straně se musel Krupa ohánět a při přečíslení, kdy vychytal střelu Kopeckého, podržel svůj tým. Dalšího Kopeckého šance už byla úspěšná. Viktor Kopecký potrestal chybu Softwaru a poslal Bohemians do vedení. Ostravským se nedařilo dostat do přesného zakončení. U hostů byla finální střela přesnější a do dvoubrankového vedení poslal Bohemians Marek Zapletal.

Třetí třetina byla pro oko diváka nejatraktivnější, protože dohromady bylo k vidění sedm gólů. Hned po buly se dostala Bohemka do útoku a do tabulky střelců se zapsal Jakub Šárka, který vsítil čtvrtý gól pražského celku. Ostrava ale bojovala a odměnu v podobě druhého gólu domácích sklidil Jakub Plíhal, jehož střela tahem skončila v síti Bohemians. Jenomže pak přišlo vyloučení domácího Šešulky a hosté nabídku přesilové hry dokázali využít. Náskok tří branek vrátil Bohemians Martin Kisugite. Chvilku po něm další branku do sítě Software přidal Martin Šimek. Ostravští hráči přestali hrát kombinačně a spíše se snažili jednotlivě proniknout s míčkem až před branku Rytycha. To se jim však nevyplatilo, protože se do šance dostal Ondřej Kozák a sedmá branka Bohemians byla na světě. Po této brance se vyměnili strážci ostravské svatyně a do zápasu se tak dostal Dominik Turek. Blízko vstřelení branky byl Kašpar i Mertha, ale při své střele nebyli přesní. Software bojoval až do konce a vybojoval si přesilovou hru, kterou v čase 58:42 zužitkoval Petr Krzyžanek. O půl minuty po něm však skóre na konečných 3:8 zpečetil pražský Martin Šimek a Ostrava tak na domácí půdě utržila vysokou porážku 3:8.

Nejlepší hráči utkání: Martin Šimek (Bohemians), Petr Kašpar (Ostrava).

Ondřej Vašíček (FBC ČPP Software Ostrava): „Naše hra neměla dnes s extraligoým florbalem nic společného. Všichni hráči podali tragický výkon a chtěl bych se touto cestou omluvit všem divákům a sponzorům."

Jiří Uher (FBŠ Bohemians): „Zasloužené vítězství, po disciplinovaném výkonu a konečně aspoň částečně proměněných gólových příležitostí. Děkujeme soupeři za zápas."