Muži dostali výprask

sobota 2.12.2017 | VG

S krutým debaklem se vrátili domů florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava z Mladé Boleslavi. V 15. kole Tipsport Superligy inkasovali od favorita tvrdý direkt, prohráli totiž vysoko 2:17.

15.kolo, 2.12.2017, 19:00
Ml. Boleslav
17:2(4:1, 7:0, 6:1,)
Ml. Boleslav: Bauer – Novák, Kološ, Řehoř, Jelínek, Zakonov, Krzyžanek – Novotný, Tomáš Chroust, Tadeáš Chroust – Netrefa, Bína, Rožnovják – Pluhař, Gruber, Curney – Tomašík, Krajcigr, Natov.
FBC Ostrava: Kutěj – Hromádka, Lipový, Šebesta, Jurdzin, Kuczera, Flašar – Trulík, Klimscha, Eichner – Šimíček, Daniš, Sládek – Mendrek, Miške, Křiva – Moravčík, Čonka-Skyba, Šindler
Branky a nahrávky: 3.Novotný (Natov), 6.Curney (Novotný), 6.To.Chroust (Jelínek), 12.Natov (Curney), 21.Novotný (Curney), 28.To.Chroust (Tomašík), 29.Curney (Novotný), 29.Ta.Chroust (Řehoř), 37.Pluhař, 39.Tomašík (To,Chroust), 40.Natov (Curney), 43.Gruber (Pluhař), 43.Natov (Curney), 46.Zakonov (Krzyžanek), 53.Curney (Natov), 54.Tomašík (To,Chroust), 56.Kološ (Gruber) - 5.Šebesta (Daniš), 55.Šindler (Křiva). Rozhodčí: Dolanský, V.Sýkora. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 460.

"Utkání se mi hodnotit vůbec nechce, jelikož ono toho, co hodnotit, moc není," nehledal výmluvy ostravský kouč Michal Trunkát. "Od nás je to pořád dokola stejná písnička. Nejsme schopni plnit elementární herní systémy a tím pádem výsledek odpovídá naší předvedené hře," konstatoval Trunkát.
"Nám se mikulášská nadílka vydařila. Co se týče hodnocení výkonu, tak díky naší dobré produktivitě z úvodu zápasu jsme se dostali na koně a po celé utkání svým výkonem nad soupeřem dominovali," pochvaloval si naopak trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera. Jeho svěřenci už v polovině 12. minuty vedli 4:1 a dokonalou nadvládu předvedli ve druhé části, kdy soupeřům z Ostravy nasázeli sedm branek, aniž by sami inkasovali. I ve třetí třetině byl obrázek hry bohužel podobný - domácí lídr superligové tabulky se trefil do černého šestkrát, florbalisté FBC Ostrava pouze pět minut před koncem utkání pouze kosmeticky upravili skóre gólem Matyáše Šindlera. "Soupeř nám svou bezchybnou hrou vůbec nedovolil vstoupit  do utkání," krčil rameny Michal Trunkát.