Muži klíčový zápas proti Otrokovicím nezvládli

sobota 16.1.2016 | Redakce

K nesmírně důležitému utkání zajížděli ostravští florbalisté do Zlína, kde je hostili osmí Panthers Otrokovice. FBC nutně potřebovalo bodovat, aby udrželo reálnou naději na účast ve vyřazovací části Tipsport Superligy. Duel se však vymkl kontrole Ostravanů a ztráta na postupovou osmičku se ještě zvětšila.

18.kolo, 16.1.2016, 19:00
Otrokovice
5:3(1:0, 2:2, 2:1)
Otrokovice: Michajlovič (Malina) – Volek, Vaněk, Uhrinovský, P. Krchňáček, Ovesný, Ťopek, Večeřa, Jurčík, Zatloukal, Kostka, Ma. Nagy, Zapletal, Kováč, Mi. Nagy, Graclík, M. Krchňáček, Petřík, Hrdina
FBC Ostrava: Laja (Klobučník) – Smeták, Svačinka, Šimčík, Lipový, Hrabal, Eichner, Dombrovský, Šimíček, Klečka, Kolajta, Vojtíšek, Plíhal, Pastor, Řezáč, Komačka, Zbořil
branky: 20. Karel Ťopek, 34. Jaroslav Vaněk, 35. Jaroslav Vaněk, 53. Pavel Krchňáček, 60. Martin Nagy - 23. Tomáš Vojtíšek, 35. Marek Lipový, 42. Jan Kolajta; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 1:4; využití: 2:0; diváků: 360; zásahy brankářů: Radovan Michajlovič 17 - Štěpán Laja 24; po třetinách: 1:0, 2:2, 2:1;

Úvodní část se vyznačovala neukázněností hostujícího celku. Ostrava si dvakrát zahrála oslabení, čímž přišla o značnou část fyzických sil. Už se sice zdálo, že hostující celek všechny nástrahy první třetiny přečká, ovšem čáru přes rozpočet Ostravanům udělal gól Karla Ťopka ze samého konce dvacetiminutovky.

Tahle trefa měla význam při nástupu do prostřední fáze. Vojtíšek na ni totiž prakticky okamžitě odpověděl, ale z celkového pohledu byly stále mnohem střelecky aktivnější Otrokovice. Rázem se tak strhla mezi mantinely akční přestřelka, která vyvolávala více radosti na střídačce Panthers. Domácí před finální etapou hry vedli 3:2.

Vyrovnání zajistil přesně střílející Filip Hrabal v čase 41:12. Následně ale dominovala střelecká složka domácích, proti níž musel několikrát vystoupit fantasticky chytající Laja. Jenže ani výborný výkon strážce ostravské branky nepomohl k dosažení vytouženého cíle. Závěrečných deset minut zvládli mnohem lépe Panthers, jež dvěma góly definitivně potvrdili výhru.

Ostravě tak čtyři kola před koncem základní části chybí na rozhodující osmé místo už pět bodů. Osmá Sparta má však k dispozici ještě k dobru úterní zápas proti Vinohradům. Situace FBC se jeví bledě.