Muži na chvíli polevili, ale výhru udrželi

sobota 20.1.2018 | VG

Polovinu utkání odehráli báječně, pak sice dovolili soupeři vrátit se do hry, ale i tak si florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava připsali ve 21. kole Tipsport Superligy tři body za vítězství 8:5 nad Libercem.

21.kolo, 20.1.2018, 17:00
8:5(2:0, 3:3, 3:2)
Liberec
FBC Ostrava: Laja – Hromádka, Lipový, Jiří Šebesta, Jurdzin, Kuczera – Trulík, Klimscha, Hrabal – Eichner, Šimíček, Daniš – Sládek, Mendrek, Miške – Křiva, Moravčík, Šindler – Čonka-Skyba.
Liberec: Vaníček – Bitman, Veselý, Strobach – Valeš, Salát, Hůza – Marek, Baudisch, Ferdan – Šoltys, Böhm, Hrůza – Balatka.
Branky a nahrávky: 3.Daniš (Čonka-Skyba), 12.Hrabal (Eichner), 27.Křiva (Moravčík), 27.Hrabal (Šimíček), 30.Šindler, 50.Čonka-Skyba (Daniš), 54.Mendrek (Čonka-Skyba), 57.Eichner (Klimscha) - 31.Salát (Veselý), 34.Valeš (Marek), 40.Ferdan (Marek), 44.Valeš (Hrůza), 59.Strobach (Valeš). Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 122.

"Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a zaslouženě jsme vyhráli první třetinu 2:0," pochvaloval si kouč ostravského celku Michal Trunkát. Vedení domácím zajistili svými brankami Jan Daniš a Filip Hrabal. Ve druhé třetině hráči FBC Ostrava navýšili nejprve ve 27. minutě dvěma slepenými brankami Jana Křivy a opět Filipa Hrabala, ve 30. minutě se trefil ještě Matyáš Šindler. "Bohužel za stavu 5:0 jsme ale přestali hrát svou hru," poznamenal trenér FBC Ostrava.
"Začali jsme hrát až za velmi nepříznivého stavu, což se nám stalo tento rok už po několikáté. Nakonec chybělo málo, abychom zápas otočili," uvedkl liberecký trenér Filip Hanžl. "Sice jsme dovolili soupeři zdramatizovat zápas, ale nakonec jsme ve třetí třetině zabrali a bereme tři body," dodal Trunkát.
Nejproduktivnějším hráčem zápasu v dresu FBC Ostrava byl Filip Čonka-Skyba, který jeden gól dal a na další dva přihrál.