Muži nestačili na Boleslav a podlehli 7:3

Ml. Boleslav
7:3(3:0, 1:0, 3:3)
Ml. Boleslav: Výtisk – Novák, P. Bouška, Novotný, Ekl, Salát, Tomáš Chroust, Tadeáš Chroust, Rožnovják, Gwuźdź, Mátl, Kadlec, Pluhař, Ludvík, Křenek, Kološ, Jelínek, Curney.
FBC Ostrava: Laja – Svačinka, Šimík, Trulík, Kašovský, Šimíček, Krzyžanek, Lipový, Hrabal, Eichner, Kolajta, Švajný, Peřka, Vítovec, Křiva, Ivan, Komačka.
Branky a nahrávky: 3. Curney, 15. Salát (Rožnovják), 19. Tomáš Chroust (Jelínek), 33. Jelínek (Curney), 47. Rožnovják (Ludvík), 51. Bouška (Jelínek), 59. Rožnovják (Salát) – 46. Peřka (Křiva), 47. Eichner (Kolajta), 54. Lipový (Eichner). Rozhodčí: Jakub Formánek, Vlastimil Šolc. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváci: 515. Střely na branku: 28:21.

Do utkání vletěli správným směrem florbalisté mladoboleslavského celku. Již ve třetí minutě se totiž ujala střela Jiřího Curneyho, čímž se domácí ujali jednobrankového vedení. Další branka přišla v 15. minutě, kdy přihrávku Ludvíka zužitkoval Petr Salát. Minutu a půl před koncem ještě navyšoval Tomáš Chroust za asistence ex-vítkovického Jelínka. První perioda tak skončila jasným výsledkem pro Mladou Boleslav.

Ve druhé periodě byla k vidění jen jedna gólová situace. Nejdříve však mohl navyšovat skóre opět Curney, jenže trestné střílení proměnit nedokázal. Krátce po polovině utkání dokázal prostřelit Laju od mantinelu Jan Jelínek, čímž přidal čtvrtou trefu Mladé Boleslavi. Do šaten se tak odcházelo po čtyřiceti minutách za stavu 4:0 pro domácí.

Třetí dějství bylo na branky nejobsáhlejší. Tři trefy zaznamenala Ostrava a další tři florbalisté Mladé Boleslavi. Za Ostravany se nejdříve prosadil Kamil Peřka, na jehož ránu odpověděl bleskově Martin Rožnovják. Dalším ostravským šťastlivcem byl Dominik Eichner, ale i na jeho gól zareagoval Pavel Bouška a poslední branku Ostravy přidal Marek Lipový. O uzavření střelecké listiny se postaral Martin Rožnovják minutu a deset vteřin před koncem základní hrací doby.

Petr Koutný: "Rozhodující prvek byla 1. třetina, kdy jsme udělali hrubé chyby. Dneska se nám střelecky nedařilo. Děkuji soupeři a hlavně divákům."

Jan Zahálka: "Utkání mohlo skončit mnohem větším brankovým rozdílem, stále se rozehráváme, určité prvky naší hry se zlepšily, ale opět jsme vytvořili několik zbytečných chyb. Stále je před námi spousty práce."