Muži nestačili na Bulldogs Brno

neděle 12.10.2014 | Petr Blakala

V neděli odpoledne sehráli další utkání také muži FBC, kteří bojovali o cenné body na palubovce Brna. Zde však podlehli v poměru 7:4.

4.kolo, 12.10.2014, 17:00
Brno
7:4(2:1, 3:1, 2:2)
Brno: Kejík – Brom, Kadlec, Jalový, Fuchs, Coufal, Juhaňák, Hrubý, Jeski, Koutný Jiří, Koutný Martin, Mendrek, Sládeček, Bauer, Veselý, Žižka, Ondráček, Jakůbek
FBC Ostrava: Mazánek – Skácel, Svačinka, Trulík, Kašovský, Šimíček, Krzyžanek, Lipový, Eichner, Kolajta, Kováč, Švajný, Suszka, Ivan, Komačka, Ožana
Branky a nahrávky: 5. Koutný J. (Sládeček), 12. Koutný J. (Ondráček), 25. Koutný J., 36. Fuchs (Ondráček), 38. Hrubý (Sládeček), 47. Juhaňák (Jakůbek), 60. Juhaňák – 9. Kašovský (Švajný), 30. Švajný (Skácel), 42. Trulík, 52. Svačinka (Šimíček). Rozhodčí: Libor Gavlas, Lukáš Mikula. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváci: 522. Střely na branku: 26:15. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4, 7:4.

Do nedělního duelu ve sportovní hale Vodova dokázali lépe vstoupit florbalisté Brna, za které se v polovině páté minuty prosadil Jiří Koutný, čímž otevřel skóre utkání. V 9. minutě však Ostravané vyrovnali zásluhou Dana Kašovského, na jehož branku domácí reagovali o pár minut později. To svou druhou trefu v zápase zaznamenal Jiří Koutný. Tímto vrátil vedení na stranu svého mužstva a hráči Brna mohli odcházet do kabin s jednobrankovým náskokem o něco spokojenější.

Ve 25. minutě završil hattrick brněnský Jiří Koutný. Ten si našel výhodnou střeleckou pozici, ze které se následovně nemýlil. V polovině zápasu se trefili také hosté z Ostravy. Přesilovou hru zužitkoval po přihrávce Skácela Marek Švajný. Brno však do konce druhé části vstřelilo další dvě branky a odskočili svým soupeřům na rozdíl tří gólů. Nejprve mohl slavit Marek Fuchs a dvě a půl minuty před koncem periody vstřelil pátou branku Vít Hrubý.

Třetí dějství bylo na branky vyrovnané. Po pětaosmdesáti vteřinách od vhazování dokázal prodrat míček za záda Kejíka Petr Trulík. Na začátku 47. minuty proměnil početní výhodu Jiří Juhaňák, který využil přihrávky Jakůbka. Osm minut před koncem třetí třetiny přidal čtvrtou branku Ostravy Tomáš Svačinka. 32 vteřin před koncem utkání ještě upravil skóre Jiří Juhaňák na konečných 7:4.

Nejlepší hráči utkání: Jiří Koutný (Brno) - Jan Kolajta (Ostrava)