Muži nezvládli utkání s Bohemians

neděle 29.12.2013 | Petr Blakala

Muži vyjížděli k nedělnímu utkání do Prahy, kde je čekal souboj s pražskou Bohemkou. Utkání se dvě třetiny vyvíjelo ve prospěch Ostravy, jenže hráči Bohemians dokázali třemi rychlými góly otočit výsledek a vyhráli jednobrankovým rozdílem.

16.kolo, 29.12.2013, 18:00
Bohemians
5:4(0:1, 2:2, 3:1)
Bohemians: Rytych – Forman, Kuncman, Chlumský, Höffer, Zezulka, Čihák – Kozák, Bagin, M. Šimek – Kopecký, D. Šimek, Růžek – Kordoš, Poláček, Šárka – Piskáček, Zapletal
FBC Ostrava: Krupa – Vítovec, Lipový, Krzyžanek, Komačka, Šešulka, Svačinka – Švajný, Šelmeci, Kašovský – Skácel, Plíhal, Kašpar – Hanic, Trulík, Mertha – Hudec, Klimscha, Šimíček
Branky a nahrávky: 22. Plíhal (vla.), 31. Bagin (M. Šimek), 43. D. Šimek (M. Šimek), 43. Poláček (Růžek), 47. Chlumský (M. Šimek) – 3. Trulík, 30. Lipový (Švajný), 32. Plíhal (Skácel), 56. Skácel. Rozhodčí: Martin Valenta, Michal Žďárský. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 106. Střely na branku: 23:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 5:3, 5:4.

Vstoupit lépe do utkání se podařilo Ostravě, která se již ve 3. minutě dostala do vedení. Chybu Bohemians potrestal Petr Trulík, který neváhal a umístil míček ke vzdálenější tyčce. Domácí však mohli vyrovnat skóre, když měli k dispozici početní výhodu. Nastala obrovská šance Bohemky, kdy se uvolnil před brankou Krupy Bagin, jenže z blízkosti minul ostravskou klec. Ani jeden z týmů se do konce první dvacetiminutovky již neprosadil a do šaten odcházeli hráči za nerozhodného stavu.

Bleskový vstup do druhé části měli však domácí, kteří se dočkali vyrovnávací branky. Na listinu střelců se ale nezapsal ani jeden pražský hráč, ba naopak. Míček si do vlastní svatyně srazil Jakub Plíhal. Ostravané však nenechali nic náhodě a dokázali se prosadit ve vlastním oslabení. Na listinu střelců se zapsal Marek Lipový. Půl minuty na to se prezentoval střelou pražský Vojtěch Bagin, který vyrovnal stav utkání. Jenže po další minutě vrátil vedení Ostravě Jakub Plíhal. Po dvou periodách svítil na časomíře stav 2:3 ve prospěch Ostravy.

Třetí třetina patřila domácím hráčům, kteří otočili třemi rychlými góly utkání. Nejprve to byl ve 43. minutě David Šimek společně s Martinem Poláčkem, kteří zajistili vedení Bohemians. O čtyři minuty poté se prosadit další pražský hráč. Tentokrát to byl Marek Chlumský, který téměř z poloviny hřiště prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Naději pro Ostravu vykřesal v 56. minutě Petr Skácel, jenže to bylo ze strany ostravského FBC vše.

Nejlepší hráči utkání: Martin Šimek (Bohemians) – Petr Trulík (Ostrava)

Jiří Uher (FbŠ Bohemians): "Čekali jsme těžké utkání, kterému jsme nepomohli ani výkonem v prvních dvou třetinách. Šťastný konec, důležité 3 body."

Jan Holovka (FBC ČPP Software Ostrava): "Rozhodla dvouminutovka ve 3 třetině, kde jsme dostali 2 branky a opět neproměňování stoprocentních šancí. Dnes jsme určitě jsme nebyli horším týmem. Je velmi smutné, že po skoro každém faulu se vám rozhodčí směje do tváře. Myslím si, že jediní profesionálové na hřišti by se měli chovat zcela jinak."