Muži obrali Chodov o bod

pondělí 21.12.2015 | Michal Chadim

Mužský tým si v rámci patnáctého kola nadělil nádherný dárek k vánočním svátkům, neboť dokázal proti favorizovanému Chodovu vybojovat velice cenný bod.

15.kolo, 20.12.2015, 18:00
5:6p(1:1, 1:3, 3:1 - 0:1)
Chodov
FBC Ostrava: Laja (Klobučník) – Svačinka, Trulík, Šimčík, Lipový, Hrabal, Eichner, Dombrovský, Šimíček, Klečka, Kolajta, Vojtíšek, Plíhal, Řezáč, Cirkl, Komačka, Zbořil
Chodov: Barák (Mück )- Jelínek, Pražan, Sýkora, Kotlas, Flousek, Bouša- Kašovský, Fiala, Tyl, Vávra, Porcházka, Pražák, Ondrušek, Koutný, Vošta, Dóža, Strachota
branky: 7. Adam Zbořil, 36. Patrik Šimíček, 41. Patrik Šimíček, 52. Adam Zbořil, 58. Dominik Eichner - 8. Martin Koutný, 31. Michal Strachota, 34. Patrik Dóža, 40. Tom Ondrušek, 45. Patrik Dóža, 61. Patrik Dóža; rozhodčí: Lukáš Svrček - Radim Waliczko; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 125; zásahy brankářů: Štěpán Laja 21 - Jan Barák 14; po třetinách: 1:1, 1:3, 3:1, 0:1;

Chodov do Ostravy přijel s ambicemi udržet svou vedoucí pozici. Nevstoupil vůbec do utkání dobře, neboť jako první se gólově prosadili hráči Ostravy a to v podání Adama Zbořila. Vedení domácích hráčů ale netrvalo příliš dlouho, neboť hned o minutu později se postaral o vyrovnání Martin Koutný. V první třetině si oba týmy ještě vytvořili několik šancí, které ale nedokázali proměnit. Domácí hráče dost podržel výborný Laja, na druhé straně zas čaroval hostující Barák. Po první třetině tak oba týmy odcházely do šatny za nerozhodného stavu 1:1.

Ve druhé třetině udělali domácí hráči Ostravy několik chyb, které zkušené mužstvo jako je Chodov dokázalo třikrát potrestat. Chodov sice nebyl o moc lepší, než domácí hráči ale nemilosrdně trestal chyby domácích. Naopak Ostrava využila jen jednu ze svých šancí a druhou třetinu prohrála 1:3.

Do třetí třetiny vstoupili domácí hráči aktivně, vytvořili si tlak a svého soupeře zatlačili. Vytvořené šance oproti druhé třetině dokázaly využít a zaslouženě se jim tak podařilo vyrovnat. O vyrovnání se postaral navrátilec Dominik Eichner, který se do týmu vrátil po dlouhé nedobrovolné zdravotní pauze.

O výsledku tak muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém měli více štěstí hráči Chodova. Ti si tak odvážejí domů dva body, Ostrava si připíše bod jeden, který bude pro ně ale určitě hodně cenný.