Muži odehráli s Bohemians vyrovnané utkání

pátek 13.2.2015 | Petr Blakala

Zajímavé střetnutí nabídl souboj mezi Bohemians a Ostravou, kde rozhodla prostřední část hry. Tu zvládli domácí lépe a připisují si plný zisk bodů.

19.kolo, 13.2.2015, 20:00
Bohemians
7:4(1:1, 4:1, 2:2)
Bohemians: Hyršl – Zezulka, Kisugite, M. Šimek, Musil, Kordoš, Zapletal, D. Šimek, Bílek, Poláček, Kuncman, Čihák, Chlumský, Tůma, Kieler, Mandík, Höffer, Kindl, Šárka.
FBC Ostrava: Laja – Svačinka, Šimík, Kašovský, Lipový, Hrabal, Eichner, Kolajta, Kováč, Švajný, Peřka, Vítovec, Křiva, Ivan, Komačka.
Branky a nahrávky: 17. D. Šimek (M. Šimek), 22. Čihák, 23. Höffer (Kindl), 36. Kieler (M. Šimek), 38. D. Šimek (Kisugite), 57. Chlumský (M. Šimek), 58. Poláček (Kindl) – 12. Svačinka (Švajný), 37. Zezulka (vla.), 42. Kašovský (Švajný), 44. Kašovský (Švajný). Rozhodčí: Jakub Nábělek, Radek Štengl. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:3. Diváci: 212. Střely na branku: 21:19.

Úvod pátečního utkání se obešel bez nějakých gólových oslav či šancí. Skóre se otevíralo až na začátku dvanácté minuty. To se po přihrávce Švajného prosadil Tomáš Svačinka, čímž rozvlnil síť pražské svatyně. Tři minuty před koncem první dvacetiminutovky však dokázal vyrovnat za Bohemians David Šimek, jenž spolupracoval se svým bratrem Martinem. Oba celky odcházely do kabin smírně, na časomíře svítil stav 1:1.

Ve druhé části hry už se pořádně střílelo. Ve 22. a 23. minutě se prosadili domácí florbalisté. U druhé branky Bohemky se ocitl Pavel Čihák, pár vteřin po něm přidal třetí trefu svého týmu junior Aleš Höffer. V této třetině se vlastně prosazovali pouze domácí, jelikož jedna z branek byla vlastní. Na listinu střelců se stačil ještě zapsat Patrik Kieler a jeho spoluhráč David Šimek - ten tímto zaznamenal druhou branku v utkání.

Poslední dějství bylo na branky vyrovnané. Z počátku třetí fáze si našel správný střelecký úhel Dan Kašovský, jenž využil přesilovou hru Ostravanů. Hosté využili dokonce druhou početní výhodu, když po vyloučení Kuncmana skóroval opět Dan Kašovský. Zadělávalo se na pořádné drama, rozdíl mezi týmy byl pouze jednobrankový, avšak v 57. a 58. minutě Bohemians rozhodli. Po přesném zásahu Jakuba Šárky a Martina Poláčka si připisují na svůj účet další tři body.