Muži ovládli sérii s Kladnem!

sobota 29.3.2014 | Petr Blakala

Ostravané chtěli na Kladně ukončit sérii play-down a to se jim také povedlo, jelikož vyhráli 7:5 a celkově sérii vyhráli 3:0 - tedy bez jediné ztráty bodů.

PD3, 29.3.2014, 19:15
Kladno
5:7(0:2, 1:3, 4:2)
Kladno: Pošta (Šimon) – Hanzlík, Holčák, Fořt, Havlůj, Prošek, Tlučhoř, Slivka, Wild, Nováček, Pacan, Lacko, Louvar, Princ.
FBC Ostrava: Robenek (22. Krupa) – Šešulka, Komačka, Krzyžanek, Mertha, Lipový, Skácel, Vítovec, Šimíček, Svačinka, Klimscha, Kašpar, Ožana, Kašovský
Branky a nahrávky: 36. Princ, 43. Princ (Holčák), 46. Fořt (Pacan), 57. Princ (Slivka), 59. Pacan (Holčák) – 1. Svačinka, 8. Skácel, 28. Vítovec (Komačka), 37. Kašpar (Svačinka), 40. Komačka (Vítovec), 46. Šimíček (Kašpar), 53. Šimíček (Krzyžanek). Rozhodčí: Jakub Formánek, Vladimír Šulc. Vyloučení: 3:3 + 5 min. Jakub Prošek [KLA]. Využití: 2:1. Diváci: 143. Střely na branku: 17:31. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6, 3:7, 5:7.

Hned po 24 vteřinách od úvodního vhazování rozvlnil síťku kladenské svatyně Tomáš Svačinka. Ostravané se dokázali prosadit v této třetině ještě jednou. Ke konci 8. minuty zamířil přesně Petr Skácel. Do konce první dvacetiminutovky se již nic zvláštního nestalo, a tak mohli být Ostravané tím spokojenějším týmem.

Už na 3:0 ve prospěch ostravského FBC navyšoval ve 28. minutě Ondřej Vítovec. Snížení z holí kladenských florbalistů přišlo ve 36. minutě, kdy se prosadil Vlastimil Šolc, jenže o šedesát vteřin později vrátil dvoubrankový náskok Ostravě Petr Kašpar. 41 vteřin zbývalo do konce druhých dvaceti minut a pátý gól FBC vstřelil Václav Komačka.

Třetí periodu lépe rozjeli domácí hráči, za které skóroval Vlastimil Princ. Poté ale navýšil vedení Ostravy Patrik Šimíček. V té samé minutě dokázal opět snížit za Kladno Marek Tluchoř. Diváci si od gólů na chvíli odpočinuli. Hosté se mohli radovat až v 53. minutě. To přesně zakončil Patrik Šimíček. Do konce třetiny vsítilo Kladno ještě dva góly. V 57. minutě završil hattrick Vlastimil Princ, kterého doplnil v 59. minutě Filip Pacan.

Nejlepší hráči utkání: Patrik Šimíček (Ostrava) - Vlastimil Princ (Kladno).

Petr Ďarmek (FBC Kladno): "Přejeme Ostravě hodně štěstí v baráži. Sezóna neskončila tak, jak jsme si na jejím začátku představovali. Zázemí a lidi na Kladně si ovšem extraligu zaslouží, takže doufejme, že ji tu brzy zase uvidíme."

Petr Koutný (FBC ČPP Software Ostrava): "Děkujeme soupeři za hru. Ale je před námi ještě velký kus cesty."