Muži podlehli v prvním kole pražské Spartě

neděle 21.9.2014 | Petr Blakala

V úvodním kole AutoCont extraligy podlehli muži FBC pražské Spartě vysoko 2:9. Zásahy do svatyně Pražanů si připsal Petr Krzyžanek a Filip Hrabal.

1.kolo, 21.9.2014, 17:00
Sparta
9:2(3:0, 1:0, 5:2)
Sparta: Beneš, Kotouček – Kadoch, Čermák, Chaloupka, Smetana, Marvánek, Rebro, Rodina, Koščo, Burnik, Denemark, Vrána, Hartman, Duchek, Jaroš, Svatoš, Mandelbaum, Vrtiška, Šnajdr, Němeček, Časar
FBC Ostrava: Krupa, Mazánek – Krzyžanek, Lipový, Svačinka, Eichner, Bezděčík, Vítovec, Suszka, Ivan, Komačka, Klimscha, Skácel, Šimík, Trulík, Šimíček, Hrabal, Kolajta, Kováč, Ožana, Švajný, Peřka, Křiva, Kašovský
Branky a nahrávky: 3. Svatoš (Marvánek), 18. Ježek (Časar), 18. Marvánek (Vrána), 21. Žďárský (Rebro), 42. Časar (Vrána), 43. Ježek (Pruner), 48. Marvánek (Ježek), 49. Šnajdr (Burnik), 59. Rebro (Ježek) – 50. Krzyžánek (Vítovec), 60. Hrabal (Švajný). Rozhodčí: Jakub Nábělek, Radek Štengl. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 230. Střely na branku: 28:24. Průběh utkání: 8:0, 8:1, 9:1, 9:2.

První extraligové utkání nového ročníku AutoCont extraligy čekal také na muže ostravského FBC. Ostravané nevstoupili do první třetiny vůbec dobře, jelikož ve 13. minutě nechali vyniknout sparťanského Ondřeje Svatoše. Sparta znovu udeřila tři minuty před koncem úvodní dvacetiminutovky, kdy se k míčku dostal David Ježek, jenž se ze středu hřiště nemýlil. O pouhých jednadvacet vteřin později navyšoval již na tříbrankový rozdíl Jan Marvánek.

Ve druhé části tohoto utkání se toho příliš nestalo. Padla pouze jedna branka, a to po padesáti vteřinách od úvodního vhazování, kdy si své místo na hrací ploše našel David Žďárský. Ten se ze své výhodné pozice nemýlil a rázem to bylo 4:0 pro pražský tým.

Brankové hody nastaly až ve třetí třetině, kdy diváci viděli celkem sedm branek. Z úvodu třetí periody rozvlnil síťku ostravské klece Luka Časar, kterého o minutu později doplnil jeho kolega David Ježek. Pár minut poté využil přesilovou hru svého mužstva Jan Marvánek. A o pětatřicet vteřin později přidal osmý zásah Miroslav Šnajdr. Slovo si vzali také Ostravané, za které se dokázal prosadit Petr Krzyžanek.

Do konce utkání zbývaly pouhé dvě minuty a na řadu přišly dvě branky. Jedna z hole Martina Rebra a druhá z ostravské čepele, jelikož šestadvacet vteřin před závěrečnou sirénou upravil skóre Filip Hrabal.

Jaroslav Berka (AC Sparta Praha): „Ostrava mě překvapila, hrála velmi dobře. Nám se podařilo vstřelit první branku utkání a díky velké efektivitě soupeře dostat pod tlak. Utkání nám však také ukázalo na čem budeme dále pracovat. Děkujeme soupeři za pěkné ofensivní utkání."

Petr Koutný (FBC ČPP Bystroň Group Ostrava): „Je to kruté, ale poučné, lekce z produktivity, šance na dva zápasy. Každý gól nás dostával do kolen"