Muži porazili Pardubice a zahrají si play-off!

sobota 28.2.2015 | Petr Blakala

Ostrava zdolala v posledním kole Pardubice, čímž se vyhoupla na osmou příčku a zahraje si čtvrtfinále play-off proti Tatranu.

22.kolo, 28.2.2015, 18:00
Pardubice
4:7(0:3, 2:3, 2:1)
Pardubice: Tvrdý (38. Levínský) – Oubrecht, Šťastný, Brychta, Ďopan – Kunt, Zozulák, Junek, Teichman, Lisa, Bahník, Dlesk, Škeřík, Pilný, Burian, Krajcigr, Chmelař, Němeček, Krigovský.
FBC Ostrava: Laja – Krzyžanek, Lipový, Komačka – Svačinka, Šimík, Trulík, Kašovský, Šimíček, Hrabal, Eichner, Kolajta, Švajný, Peřka, Vítovec, Křiva, Ivan.
Branky a nahrávky: 23. Teichman (Burian), 29. Šťastný, 46. Krajcigr (Burian), 58. Teichman (Zozulák) – 5. Křiva (Krzyžanek), 11. Eichner (Hrabal), 13. Švajný (Komačka), 34. Švajný (Šimíček), 35. Šimíček (Svačinka), 38. Trulík (Lipový), 48. Peřka (Křiva). Rozhodčí: Jakub Nábělek, Radek Štengl. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 710. Střely na branku: 14:18.

Skvělý vstup do první třetiny měli florbalisté Ostravy. Ti si totiž v páté minutě zařídili jednobrankové vedení po trefě Jana Křivy. Přibližně o dalších pět minut později do bylo již o dvě branky, kdy se ujala střela Dominika Eichnera a do třetice "všeho dobrého" střílel ze správného úhlu Marek Švajný, čímž využil početní výhodu svého týmy a Ostravané mohli jít do kabin rozhodně spokojenější, než Pardubice.

Druhá část hry byla o něco vyrovnanější, když první dva góly vstřelili také domácí hráči. Za ty se nejdříve prosadil Ivo Teichman a šest minut na to přidal kontaktní branku Adam Šťastný. Hosté z Ostravy však dokázali odskočit na rozdíl čtyř branek. Ve 34. a 35. minutě totiž zazářil Marek Švajný, pro kterého to byl druhý zásah v utkání a pátou branku Ostravanů přidal Patrik Šimíček. Dvě a půl minuty před zazněním druhé sirény skóroval Petr Trulík, čímž vyhnal pardubického gólmana ze své klece.

Třetí dějství Pardubice vyhrály. Na začátku 46. minuty snížil náskok ostravského FBC Radek Krajcigr. Na tuto ránu odpověděl nejrychleji Kamil Peřka. Diváci si museli na další gólovou radost počkat až do 58. minuty, kdy se prosadil Ivo Teichman. To bylo v podání obou mužstev vše, play-off si zahraje Ostrava, kterou si do čtvrtfinále vybral tým ze STŘEŠOVIC.

Petr Koutný: "Naše mladé družstvo dokázalo to, co si slíbilo na začátku sezóny. Dneska to bylo o tom, kdo chce, ale také o hlavách. Děkujeme našim fanouškům. Přejeme hodně štěstí soupeři."

Martin Czeczinkar: "Nevydařený vstup do utkání. Střelecky, ani kombinačně se nám moc nedařilo tak, jak jsme chtěli. Hráči ovšem bojovali do poslední minuty. Sportovně gratulujeme soupeři. Děkujeme našim divákům. Věřím, že nás i tahle smutná prohra posune dál. Musíme se připravit na play-down."