Muži přestříleli Pardubice a připisují si další body

sobota 18.1.2014 | Petr Blakala

Muži dokázali navázat na výhru proti Kladnu, když porazili Sokol Pardubice v poměru 9:4. Dvě třetiny však byly vyrovnanější. Ve třetí části odskočilo FBC svým soupeřům a náskok si již dokázalo pohlídat.

18.kolo, 18.1.2014, 16:00
9:4(2:1, 3:2, 4:1)
Pardubice
FBC Ostrava: Krupa (Šrámek) – Plíhal, Švajný, Hanic, Hudec, Skácel, Šešulka, Vítovec, Trulík, Komačka, Šimíček, Krzyžanek, Žák, Mertha, Lipový, Svačinka, Klimscha, Rajnec, Kašovský
Pardubice: Pipek – Brychta, Ďopan, Raiter, Šťastný, Filip, Jirák – Burian, Teichman, Zozulák – Bahník, Krajcigr, Lisa – O. Vaculík, Dlesk, Krigovský
Branky a nahrávky: 6. Šimíček (Libový), 16. Žák (Skácel), 25. Komačka, 29. Komačka (Kryžanek), 30. Žák (TS), 52. Skácel (Švajný), 54. Švajný, 58. Švajný (Kryžanek), 60. Kašovský – 9. Lisa (Krajcigr), 23. Krajcigr (Vaculík), 35. Krajcigr (Brychta), 44. Zozulák (Burian). Rozhodčí: Tomáš Sojka, Kamil Sojka. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:0. Diváci: 135. Střely na branku: 10:11. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:4, 9:4.

V úvodních minutách první třetiny se do zakončení hnal pardubický Krajcigr, jenže odkrytou branku Ostravy nedokázal trefit přesně. Na tahu byli domácí florbalisté z FBC, kteří se v 6. minutě ujali jednobrankového vedení, když zakončoval akci Patrik Šimíček. Po třech minutách však bylo vyrovnáno, když se prosadil Jaromír Lisa. Další branky se diváci dočkali až v 16. minutě. To se prezentoval rychlou střelou Filip Žák. Do konce první třetiny se mohli hráči Ostravy ujmout dvoubrankového vedení, jenže Komačka nedokázal ve finální fázi vystřelit.

Do prostřední části vstoupily lépe Pardubice, za které se prosadil ve 23. minutě Radek Krajcigr. Nečekalo se dlouho a diváci viděli další míček v síti Pardubic. Z velkého brankoviště prostřelil Pipka Václav Komačka. Dvě další branky Ostravy zařídil Filip Žák společně s Václavem Komačkou. Na to však dokázal najít odpověď na konci 35. minuty pardubický Radek Krajcigr, který tak vstřelil už druhou branku v zápase. To bylo ze druhé periody vše, hráči se rozešli do kabin za stavu 5:3 pro domácí FBC.

Třetí dějství začali lépe opět hosté z Pardubic, za které se naposledy trefil Martin Zozulák a tímto snížil náskok Ostravy na jedinou branku. Domácí florbalisté dokázali za posledních deset minut utkání nastřílet ještě čtyři branky. Jako šestý se na listinu střelců zapsal Petr Skácel, kterého o devadesát vteřin později doplnil Marek Švajný, jenž si přehodil míček na forhend a zakončil. V 58. minutě se prosadil opět Marek Švajný, který dorazil před brankou střelu svého kolegy Krzyžanka. Na začátku poslední minuty skóre upravil hráč juniorů, Dan Kašovský, který tímto pečetil výhru FBC.

Hráči utkání: Václav Komačka (Ostrava) – Ondřej Vaculík (Pardubice)

Martin Trojan (FBC ČPP Sofrware Ostrava): „Výborný zápas, výborní diváci, maximální nasazení. Pokud nám to vydrží, play off by nám nemělo uniknout. Kluci hrajou i za Radima, který už nám svým výkonem bohužel pomoci nemůže."

Jiří Janovský (Sokol Pardubice): „Bohužel jsme utkání nezvládli, především díky rychlým protiútokům soupeře, na které jsme se přitom připravovali, a taky díky spoustě zbytečných vyloučení. "