Muži přišli v závěru zápasu o vítězství nad juniorkou Česka

čtvrtek 13.8.2015 | Michal Chadim

Svůj první zápas na turnaji Czech Open mají za sebou i muži. V zápase proti ČR U19 se ujali vedení, a to zásluhou Vojtíška. V závěru zápasu ale dvěma rychlými góly junioři Česka zápas otočili a dokráčeli k vítězství. Muži tak stejně jako ženy prohráli svůj první zápas 1:2.

1., 13.8.2015, 13:00
Česká Republika U19
2:1(0:1,1:1)
Branky a nahrávky: 6. Vojtíšek (Robenek) - 38. Tlapák (Šafář), 38. Krebner (Mück); Rozhodčí: Grundler Lukáš a Matějka Jakub

Úvodní utkání mužů proti juniorské české reprezentaci začalo v rychlém tempu. Na obou mužstvech byla vidět chuť do hry a hlad po míčku. O úvodní branku utkání se postaral v šesté minutě ostravský Tomáš Vojtíšek, který po přihrávce Jakuba Robenka překonal přesnou střelou brankáře juniorského výběru české reprezentace. Junioři v prvním poločase hrozili převážně z rychlých protiútoků, které ovšem byly hodně nepřesné, případně je vychytal brankář Kloboučník. Ostrava tak první poločas vyhrála 1:0.

Druhá půle měla podobný průběh, jako poločas první. Junioři hrozili převážně z rychlých akcí, Ostrava se soustředila na obranu a vyrážela do protiútoků. Když už to vypadalo, že muži své těsné vítězství uhájí, přišly dvě rychlé akce soupeře. V rozmezí dvaceti sekund se tak výsledek zcela otočil a muži stejně jako ženy své úvodní utkání prohráli 1:2.