Muži prohráli na palubovce Střešovic

neděle 5.10.2014 | Petr Blakala

V dalším kole AutoCont extraligy nedokázali muži FBC bodovat na palubovce Tatranu. V Praze podlehli v poměru 3:8.

3.kolo, 5.10.2014, 18:00
Střešovice
8:3(4:2, 3:1, 1:0)
Střešovice: Rebro (Kafka) – Heřmanský, Deutsch, Fořt, Holčák, Syrovátko – Nushart, Mayer, Zavadil, Richter, Kolísko, Vávra, Slavík, Gruber, Fridrich, Beneš, Vašíček, Natov, Ullmann
FBC Ostrava: Robenek (41. Mazánek) – Svačinka, Krzyžanek, Lipový, Eichner, Suszka, Ivan, Komačka – Skácel, Trulík, Kašovský, Šimíček, Hrabal, Kolajta, Kováč, Švajný
Branky a nahrávky: 6. Mayer (Natov), 10. Vávra (Richter), 15. Zavadil (Holčák), 19. Natov (Mayer), 26. Vávra (TS), 36. Beneš (Natov), 40. Fridrich (Beneš), 41. Richter (Heřmanský) – 4. Skácel (Kolajta), 16. Ivan (Kolajta), 24. Kašovský (Švajný). Rozhodčí: Jakub Nábělek, Radek Štengl. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 360. Střely na branku: 17:18. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 8:3.

Ostravské FBC vstoupilo do utkání lépe než loňský vícemistr ze Střešovic. Hned ve 4. minutě šli Ostravané do vedení zásluhou Petr Skácela. Na tuto branku však domácí zareagovali o dvě minuty později, když se prosadil Miroslav Mayer. Další branky Tatranu přišly v 10. a 15. minutě. Nejprve rozvlnil síťku ostravské svatyně Marek Vávra, kterého za pět minut doplnil Jan Zavadil. Minutu poté ale snížil ostravský florbalista Radim Ivan. Krátce před ukončením první třetiny si vzal Tatran své dvoubrankové vedení zpět po trefě Jana Natova.

Druhou třetinu lépe rozehráli Ostravští hráči. Ti se zásluhou Dana Kašovského dostali na dostřel, ale ve zbytku utkání se již do gólového zakončení nedostali. Po této brance si již vzali slovo pouze domácí. Za ně se prosadil opět Marek Vávra, ve 36. minutě přidával šestou branku Marek Beneš a půl minuty před koncem čtyřicáté minuty navyšoval na 7:3 Milan Fridrich.

Tak jak Střešovičtí zakončili druhou třetinu, tak ji také začali. Po 28 vteřinách se do střeleckého úhlu dostal Martin Richter, jenž přidal osmou branku svého týmu. Ve zbývajících devatenácti minutách se již nic vážného nestalo, a tak si domácí připsali vítězství 8:3. Ostravané jedou zpět do Slezska s prázdnou.