Muži prohráli s Bulldogs 2:6

neděle 23.2.2014 | Petr Blakala

Muže ostravského FBC čekalo poslední kolo nejvyšší mužské soutěže. V tomto klání se střetli s florbalisty z Brna. Duel byl po dvě části zcela vyrovnaný, avšak Brňané v posledních dvaceti minutách rozhodli čtyřmi góly celé utkání a odváží si z ČPP Arény tři body.

22.kolo, 23.2.2014, 18:00
2:6(0:1, 1:1, 1:4)
Brno
FBC Ostrava: Antoš (Robenek) – Plíhal, Švajný, Hudec, Skácel, Šešulka, Vítovec, Trulík, Komačka, Šimíček, Krzyžanek, Žák, Mertha, Lipový, Svačinka, Klimscha, Kašpar, Kováč, Kašovský
Brno: Kuhn (Kejík) – Kadlec, Jalový, Kočí, Fuchs, Coufal, Juhaňák, Zítko, Koutný, Komenda, Mendrek, Grich, Bauer, Veselý, Ondráček, Jakůbec
Branky a nahrávky: 27. Komačka (Krzyžanek), 43. Kašpar (Plíhal) – 5. Ondráček (Koutný), 30. Kadlec (Coufal), 41. Ondráček (Veselý), 48. Mendrek (Grich), 48. Juhaňák (Jakůbek), 53. Koutný (Juhaňák). Rozhodčí: Libor Gavlas, Lukáš Mikula. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 115. Střely na branku: 12:15. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:6.

Začátek utkání vyšel lépe hostům z Brna, kteří se v 5. minutě dostali do jednobrankového vedení. U tyčky byl důrazný Luděk Ondráček, který rozvlnil síťku ostravské svatyně. V první periodě toho diváci moc neviděli, ale i přes to bylo k vidění několik pohledných akcí a zásahů brankářů na obou stranách. Diváci hnali Ostravany za vyrovnávací brankou. Ke konci prvních dvaceti minut zazvonilo ještě břevno brněnské svatyně po tvrdé střele ostravského Plíhala. Pár vteřin před koncem periody vyzkoušel brankáře Antoše Jalový, avšak útočící hráč byl neúspěšný.

Vyrovnání se florbalisté a fanoušci Ostravy dočkali ve 27. minutě, kdy využil přesilovou hru Václav Komačka, jenž využil přihrávky Krzyžanka a přízemní střelou propálil brankáře Kuhna. Jenže o odpověď se postarali hosté ve 30. minutě utkání, kdy se míček po pár přihrávkách dostal na hůl Petru Kadlecovi, který střelou zpoza těla propálil vše, co mu stálo v cestě. Minutu na to mohl opět vyrovnat Šešulka, který měl správně nastavené měřidla, avšak tato akce Ostravy nevyšla tak, jak by měla.

V posledních dvaceti minutách se diváci dočkali nejvíce branek. Po 29 vteřinách od zahájení poslední třetiny si vzal slovo brněnský Luděk Ondráček, který navyšoval vedení Brna. Ve 43. minutě ale přišlo snížení z hole Petra Kašpara, který doklepl míček letící ze standardní situace za záda Kuhna. Dva góly Brna vstřelili ve 48. minutě Jakub Mendrek, kterého doplnil o pár vteřin později Jiří Juhaňák. To však stále nebylo vše, jelikož padla ještě jedna branka. V 53. minutě dostal míček od Juhaňáka Jiří Koutný, jež se prosadil přízemní střelou od mantinelu a pečetil tímto výhru Bulldogs.

Nejlepší hráči utkání: Filip Kuhn (Brno) - Ondřej Antoš (Ostrava).

Petr Koutný (FBC ČPP Software Ostrava): „Já jsem v zápase vyzkoušel všechny hráče, kdo na to má a nemá. Bude to ještě těžká práce, neproměňujeme šance. Děkuji soupeři za zápas"

Rudolf Škubal (itelligence Bulldogs Brno): „Poklidný o ničem nerozhodující zápas, ve kterém jsme byli lepší v koncovce, která rozhodla o výsledku."