Muži proti Chodovu zabojovali

sobota 9.12.2017 | VG

Statečně vzdorovali lídrovi Tipsport Superligy, nakonec však florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava v 16. kole soutěže podlehli Chodovu 7:11.

16.kolo, 9.12.2017, 17:00
7:11(3:2, 2:3, 2:6)
Chodov
FBC Ostrava: Laja – Hromádka, Lipový, Jiří Šebesta, Jurdzin, Kuczera, Zbořil – Trulík, Klimscha, Hrabal – Eichner, Šimíček, Daniš – Sládek, Mendrek, Miške – Křiva, Moravčík.
Chodov: Barák – Pražan, Fiala, Kotlas, Podhráský, Strnad – Žák, Mikeš, Vávra – Vávra, Ondrušek, Koutný – Matejčík, Strachota, Plíhal.
Branky a nahrávky: 4.Mendrek (Hrabal), 6.Křiva (Trulík), 11.Trulík (Mendrek), 25.Daniš (Sládek), 38.Hrabal (Mendrek), 46.Eichner (Sládek), 54.Eichner (Sládek) - 11.M.Vávra (Podhráský), 13.Ondrušek (M.Vávra), 22.Strachota (Podhráský), 22.Plíhal (Fiala), 34.Strachota (Kotlas), 49.M.Vávra (Pražan), 50.Ondrušek (Mikeš), 51.Pražan, 58.Mikeš (M,Vávra), 60.Strachota (Ondrušek), 60.M.Vávra (Pražan). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 90.

Domácí tým přitom vstoupil do utkání nad očekávání povedeně. Zaskočený favorit už v 11. minutě prohrával v Ostravě 0:3. Jenže Chodov dokázal rychle zareagovat a do konce úvodní dvacetiminutovky se přiblížil na dostřel jediného gólu. "Utkaní jsme začali dobře a vypracovali jsme si náskok, který jsme bohužel po dvou chybách na konci třetiny téměř ztratili," potvrdil kouč FBC Ostrava Michal Trunkát.
Ve druhé části sváděli jeho svěřenci s pražským celkem vyrovnaný boj a do kabin odcházeli za stavu 5:5. Jako rozhodující se tak ukázala třetí třetina. Domácí sice šli ještě do vedení 6:5, ale hosté pak převzali iniciativu a třemi góly v řadě šli do trháku. FBC Ostrava vrátil ještě v 54. minutě do hry sedmou brankou Dominik Eichner, ale v samotném závěru už ovládli dění na hřišti hosté. Nejprve v přesilovce zvýšili na 9:7 a v závěrečné 60. minutě svou výhru pojistili ještě dalšími dvěma brankami, přičemž ta poslední padla pouhé čtyři vteřiny před vypršením hrací doby.
"Celkově jsme odehráli kvalitní utkání a naše hra byla lépe organizovaná než v předchozích zápasech," hodnotil Trunkát. "Soupeř nás ale ve třetí třetině přehrál, a tím si vypracoval náskok, který už udržel do konce," doplnil ostravský kouč.