Muži rozhodli o výsledku utkání ve druhé třetině

neděle 15.2.2015 | Petr Blakala

Ostravské FBC odehrálo další extraligové utkání - tentokrát proti pražské Spartě, kdy vyhráli 8:4.

20.kolo, 15.2.2015, 17:00
8:4(2:2, 5:1, 1:1)
Sparta
FBC Ostrava: Laja – Klimscha, Svačinka, Šimík, Kašovský, Šimíček, Krzyžanek, Lipový, Hrabal, Eichner, Kolajta, Kováč, Švajný, Peřka, Vítovec, Křiva, Ivan, Komačka
Sparta: Beneš – Ježek, Kadoch, Burnik, Čermák, Vrána, Smetana, Hartman, Marvánek, Rebro, Rodina, Jaroš, Svaroč, Mandelbaum, Šnajdr, Koščo, Časar, Pruner
Branky a nahrávky: 17. Švajný (Komačka), 19. Švajný (Krzyžanek), 27. Kolajta (Hrabal), 28. Křiva (Krzyžanek), 28. Šimíček, 36. Kolajta (Kováč), 37. Křiva (Krzyžanek), 57. Šimíček (Švajný) – 6. Pruner (Časar), 20. Rodina (Kadoch), 30. Rodina (Svatoš), 47. Vrána (Marvánek). Rozhodčí: Kamil Sojka, Tomáš Sojka. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:1. Diváci: 110. Střely na branku: 22:20.

Velmi zajímavé střetnutí odstartovala lépe pražská Sparta. Ta totiž dokázala jako první vsítit úvodní branku utkání, když se v 6. minutě první třetině blýskl přesnou trefou Matěj Pruner. Dlouho se čekalo na další brankové momenty. Na začátku 17. minuty skóroval za Ostravu Marek Švajný, jenž se prosadil po dvou minutách opět. Sparťané však dvě vteřiny před zazněním první sirény vyrovnali zásluhou Michaela Rodiny.

Ve druhé části hry už padalo mnohem více branek. Respektive to byli florbalisté ostravského celku, kteří se dokázali několikrát prosadit a prakticky rozhodnout o výsledku utkání. Nejprve přišla řada na Jana Kolajtu, jehož zásah doplnil svým gólem o minutu později jmenovec Křiva a ve stejné minutě přidával pátou branku Patrik Šimíček. Pražané snížili na rozdíl dvou branek, když se podruhé v klání trefil Michael Rodina, jenže pak přišly ještě rána od Kolajty a Křivy, čímž uzavřeli střelecký účet ve druhé periodě.

Poslední dějství si celky rozdělily na půl. Nejprve čtvrtou branku Sparty vsítil Jakub Vrána za asistence Marvánka, čímž také využil přesilovou hru. Na konci 57. minuty si vzal slovo ostravský Patrik Šimíček, jenž definitivně potvrdil výhru svého celku.

Petr Koutný: "Důležité tři body po dobrém výkonu družstva. Fanoušci geniální! Díky soupeři."

Jaroslav Berka: "Domácí si výhru zasloužili za nasazení a bojovnost, ve které nás předčili zejména v druhé třetině. Děkuji soupeři i rozhodčím za férové utkání."