Muži si poradili i s Vinohrady a slaví druhé vítězství

pondělí 28.9.2015 | Michal Chadim

V den svatého Václava měli napilno i muži, kteří na domácí palubovce přivítali florbalisty Vinohrad. O osudu utkání rozhodla třetí třetina, kterou domácí hráči ovládli a zaslouženě si dokráčeli pro vítězství.

3.kolo, 28.9.2015, 18:00
11:3(1:2, 2:1, 8:0)
Vinohrady
FBC Ostrava: Lája (Klobučník) -Cirkl, Robenek, T. Svačinka, Vojtíšek, Macháček, Michalík, L. Svačinka, Trulík, Hrabal, Eichner, Dombrovský, Graclík, Pastor, Zbořil, Klečka, Ivan, Komačka
Vinohrady: Weissgärber (Chamrád)- Nigrin, Rossi, Králík, Linhart, Raiter Matěj, Kareš, Gregor, Bína, Záň Dominik, Raiter Štěpnán, Zavadil, Hanák, Záň Jakub, Zezulka, Stuchlík Zbyněk, Stuchlík Ondřej, Skřivánek Martin, Houra Ondřej
branky: 1. Tomáš Svačinka, 25. Dominik Eichner, 28. Dominik Eichner, 41. Jakub Robenek, 46. Adam Zbořil, 46. Petr Trulík, 53. Tomáš Vojtíšek, 55. Petr Trulík, 59. Filip Hrabal, 60. Petr Pastor, 60. Jakub Robenek - 12. Milan Bína, 20. Lukáš Gregor, 39. Jan Hanák; rozhodčí:Lukáš Svrček - Radim Waliczko; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 112; zásahy brankářů: Štěpán Lája 23 - Petr Weissgärber 17; po třetinách: 1:2, 2:1, 8:0;

Muži do utkání s Vinohradami předvedli skvělý nástup, když se hned po čtyřiapadesáti sekundách poprvé prosadil Tomáš Svačinka. Ostrava byla i po vstřelené brance hodně aktivní, ale další šance nedokázala proměnit. Neprosadil se ani Jakub Robenek, který měl výhodu trestného střílení. Na druhé straně Vinohrady předvedly dvě povedené akce, z kterých dokázala být úspěšná. Nejprve se v dvanácté minutě trefil Milan Bína a pár sekund před závěrečným hvizdem první třetiny otočil skóre Lukáš Gregor.

Ve druhé třetině byl hodně vidět Dominik Eichner, který v pětadvacáté minutě vyrovnal a o dvě minuty později strhl vedení opět na stranu Ostravy. Vinohrady poté předvedly několik povedených rychlých akcí, ale nedokázaly se prosadit. Většinu akcí pochytal brankář Laja, zbývající si pak cestu mezi tři tyče nenašly. Pokořit tuhle neúspěšnou bilanci dokázal jen Jan Hanák, který tak necelé dvě minuty před koncem druhého dějství vyrovnal.

Poslední třetina už byla o něčem jiném. Ostrava v něm předvedla několik povedených akcí, díky kterým rozhodla o svém vítězství. Hodně tomu pomohla i závěrečná power-play hostujících hráčů, díky které domácí hráči třetí třetinu ovládli 8:0.

Ostrava tak předvedla skvělý výkon i ve třetím zápase v řadě za sebou. Připsala si další tři body a ze šesti body poskočila na čtvrtou příčku extraligové tabulky.

Martin Smeták, trenér FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: " Dnes nás čekalo velice těžké utkání. Soupeř byl fyzický dobře připravený, nám se naopak povedla třetí třetina, která byla z říše snů. Chtěl bych poděkovat celému mužstvu za práci, kterou udělalo v posledních týdnech."

Martin Hovařák, trenér TJ SK Vinohrady: "Soupeř nám dal dnes lekci zodpovědnosti ve hře. Děkujeme soupeři za hru."