Muži si připsali další pohárové vítězství

čtvrtek 10.12.2015 | Michal Chadim

Muži mají za sebou čtvrtfinále Poháru České Pojišťovny a i tentokráte odešli z poháru neporaženi. Dokonce se jim podařilo prolomit i nervy drásající bilanci výher o jednu branku, neboť svého soupeře z Otrokovic porazili na vlastní polovině 9:3.

CF, 10.12.2015, 19:30
9:3(3:1,3:0,3:2)
Otrokovice
FBC Ostrava: Klobučník (Laja) - T. Svačinka, L. Svačinka, Šimčík, Macháček, Lípový, Hrabal, Dombrovský, Šimíček, Klečka, Vojtíšek, Plíhal, Pastor, Řezáč, Cirkl, Ivan, Komačka, Zbořil
Otrokovice: Malina (Majrich) - Volek, Vaněk, Zatloukal, Večera, Jurčík, Ovesný, Kostka, M. Nagy, Majrich, Kováč, Malina, Graclík, Sovják, Krchňáček, Kořený, Petřík, Hrdina
branky: 13. Patrik Cirkl, 16. Marek Klečka, 18. Václav Komačka, 30. Petr Pastor, 36. Adam Zbořil, 38. Petr Pastor, 41. Petr Pastor, 53. Filip Hrabal, 54. Filip Hrabal - 20. Martin Krchňáček, 47. Pavel Jurčík, 52. Tomáš Sovják; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 3:3; využití: 2:0; diváků: 40; zásahy brankářů: Jakub Klobučník 7 - Jaromír Malina 6, Kevin Majrich 3; po třetinách: 3:1, 3:0, 3:2;

Pohárový zápas mezi domácí Ostravou a Otrokovicemi začal v poklidném tempu. Když už se některý z hráčů dostal ke střele, tak jeho střelu zlikvidovali brankáři soupeře. Úvod utkání tak byl hodně opatrný a nepřinesl žádnou větší šanci, z které by došlo k ohrožení jedné či druhé branky.

Zlom nastal až v druhé části první třetiny, ve které začaly padat góly. Ten první zaznamenal ve dvanácté minutě po přihrávce Filipa Hrabala Patrik Cirkl.  O tři minuty později přesným pasem Macháček našel Marka Klečku a v samém závěru se pak ještě prosadil domácí kapitán Václav Komačka. Konečné slovo v první třetině měl ale hostující Martin Krchňáček, který dvaadvacet sekund před první sirénou upravil na 3:1 pro domácí tým.

Druhá třetina se hodně podobala třetině předcházející, neboť se i v ní vše podstatné událo až v druhé polovině.  Čtvrtý gól zaznamenal ostravský Petr Pastor, který se prosadil přesnou střelou ve vlastním oslabením. O něco málo později po rychlé akci našel před bránou Komačka úplně volného Adama Zbořila, který střelou z první neměl problém netrefit prázdnou bránu. Gólový účet druhé třetiny pak uzavřel v samotném závěru Petr Pastor.

Poslední dvacetiminutovka přinesla nejvíc šancí, z kterých střelci obou týmů dokázali přidat nejvíc gólů v celém utkání. Celkem padlo ve třetí třetině pět gólů, z kterých domácí Ostrava dala tři a hostující Otrokovice dvě.

Ostrava tak nakonec uhájila vítězství 9:3, přerušila tak nelichotivou bilanci vítězství o jeden gól a zaslouženě postoupila do semifinále. Tam ji v obrobí 27.12 - 5.1 čekají VÍTKOVICE!