Muži si v zápase proti Spartě s chutí zastříleli

neděle 22.11.2015 | Redakce

V rámci jedenáctého kola Tipsport Superligy přivítali muži na své palubovce florbalisty Sparty. O vítězi tohoto utkání rozhodla poslední třetina, kterou ovládly florbalisté Ostravy a připsaly si tak další tři důležité body do tabulky.

11.kolo, 22.11.2015, 18:00
10:3(1:1,2:1,7:1)
Sparta
FBC Ostrava: Laja (Klobučník) – Svačinka, Trulík, Lipový, Hrabal, Dombrovský, Klečka, Šimčík, Vojtíšek, Plíhal, Pastor, Řezáč, Cirkl, Ivan, Komačka, Zbořil
Sparta: Beneš (Kotouček)- Ježek, Kadoch, Čermák, Marvánek, Rebro, Rodina, Koščo, Ujhelyi, Zouzal, Hartman, Vrána, Jaroš, Svatoš, Šnajdr, Krejča, Časar, Kalaš, Pruner
branky: 10. Tomáš Svačinka, 36. Michal Dombrovský, 37. Filip Hrabal, 43. Filip Hrabal, 45. Petr Pastor, 46. Tomáš Vojtíšek, 48. Petr Trulík, 54. Patrik Šimíček, 55. Tomáš Řezáč, 58. Marek Klečka - 16. David Ježek, 25. Jakub Vrána, 60. Ondřej Kadoch; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 3:0; využití: 0:0; diváků: 116; zásahy brankářů: Štěpán Laja 28 - Martin Beneš 10, Michal Kotouček 3; po třetinách: 1:1, 2:1, 7:1;

Ostravští florbalisté byli v zápase od prvních minut aktivnější. Vytvořili si několik šancí, z kterých se ale nedokázali prosadit. Paradoxně jako první se mohli v zápase prosadit hosté, ale slovinský Časar z nadějné pozice střílel nepřesně. O něco málo později si vyslal na ostravského gólmana nebezpečnou střelou Ježek, ale Laja si z jeho šancí poradil. Na druhé straně se dostal do protiútoku Tomáš Svačinka, který tak potvrdil pořekadlo staročeské pořekadlo - " nedáš - dostaneš." Domácí hráči se z vedení neradovali příliš dlouho, neboť o šest minut později David Ježek  ze střední vzdálenosti překonal Laju. První třetina tak skončila nerozhodným výsledekm 1:1.

Prostřední dějství nabídlo hned v úvodu přesilovou hru pro hostí, ale tu jejich hráči využít nedokázali. Mrzet je to ale nemuselo, neboť jednu sekundu po skončení této přesilové hry překonat Laju dokázal Jakub Vrána. Hosté si poté vytvořily dalších několik šancí, ale proměnit je nedokázali.

Klíčovým okamžikem druhé třetiny byl její závěr, ve kterém nejprve ve šestatřicáté minutě nejprve Michal Dombrovský vyrvonal a posléze o třicet sekund později Filip Hrabal otočil skóre utkání. Ostrava tak dokázala otočit nepříznivý vývoj utkání a po druhé třetině se dostala do vedení 3:2.

To do třetí třetiny nastoupili ostravští florbalisté jako vyměnění, neboť jak jinak si vysvětlit tu jejich kanonádu, při které během pěti minut překonali sparťanského gólmana čtyřikrát. Slezané měli ve třetí třetině jasnou herní a střeleckou převahu, díky které svůj náskok ještě navýšily až  za mohutného povzbuzování domácích fanouškům dovršily až na číslovku deseti gólů. Hostující hráči v samém závěru ještě výsledek zkorigovali na konečných 10:3.